Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywamy i prezentujemy szkolne talenty - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyszłość w Sławkach

Cel:

Wyrównywanie szans uczniów I LO w Kartuzach nakierowane na odkrywanie i promowanie talentów literackich i plastycznych; spowodowanie, by młodzi ludzie aktywnie doskonalili swoje talenty; wyposażenie młodych ludzi w nowe doświadczenia i umiejętności potrzebne do kontynuowania nauki w artystycznych kierunkach studiów.

Odbiorcy projektu:

25 osobowa grupa uczniów I LO w Kartuzach w wieku 17 – 19 lat, mieszkających zarówno w samym mieście, jak i w wioskach powiatu kartuskiego, dojeżdżających do Kartuz autobusem. Aby wyłonić grupę uczniów do realizacji projektu w różnych, dobrze widocznych miejscach w szkole rozwieszone zostaną stosowne ogłoszenia, w rekrutację włączą się również nauczyciele poloniści i wiedzy o kulturze.

Opis projektu:

Stowarzyszenie 'Przyszłość’ współpracuje ze szkołą, zna realia szkoły w zakresie pomocy uczniom o wielkim talencie literackim i plastycznym. Do tej pory nie podejmowano działań, aby wyłonić grupę młodych ludzi, dla których ważne jest obcowanie ze sztuką i tworzenie jej. W trakcie trwania projektu na terenie szkoły prowadzone są: warsztaty tematyczne, czytanie prac literackich, przeglądanie prac plastycznych, redagowanie swoich prac, rozważania nad oprawą plastyczną i literacką wystawy /kolorystyka, motto/, współtworzenie strony internetowej Stowarzyszenia Młodych Poetów (www.stowarzyszenie-młodych-poetów.blog.onet.pl). Otrzymane środki przeznaczone są na tworzenie Galerii Szkolnych talentów, Salonu Poezji, który jest szansą na debiut poetycki dla wszystkich, którzy uprawiają poezję. Zainicjowane zajęcia plastyczne, nakierowane na odkrywanie talentów plastycznych i wskazywanie możliwości dalszego rozwoju, ukierunkowania się w dziedzinie sztuki. Wszyscy uczestnicy projektu pracują nad przygotowaniem wieczoru autorskiego młodych poetów, Galerii plastycznej, w czasie których młode talenty prezentują swoje dzieła literackie i plastyczne przed społecznością szkolną, lokalną, władzami samorządowymi. Przewidziany jest wyjazd uczestników projektu na Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ważnym elementem projektu jest powstanie stałej galerii młodych talentów, jako kontynuacji zainicjowanych działań, umożliwiającej cykliczną promocję pojawiających się w szkole talentów plastycznych.

Budżet projektu: 9 780,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyszłość w Sławkach

Miejscowość: Sławki

Ulica, nr domu i lokalu: Sławki 15

Kod pocztowy i Poczta: 83-314 Somonino

Województwo: pomorskie

Powiat: kartuski

Adres strony internetowej: –

Odkrywamy i prezentujemy szkolne talenty

Sławki 5, 83-314, Polska

Więcej