Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia gier – śladami emanuela laskera - 2005

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku

Cel:

Chcemy zaproponować uczniom klas pierwszych, a przede wszystkim dojeżdżającym ze wsi, atrakcyjne zajęcia: nauka gry w szachy, scrabble oraz zajęcia w sali komputerowej z poznawaniem programów edukacyjnych. Jednym z takich programów jest Cabri, który pomaga rozwiązywać problemy geometryczne, czyli rozwija wyobraźnię.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Barlinku

Opis projektu:

Uczniowie, którzy czekają po lekcjach na odjazd autobusów do domu, nie mają ochoty na zajęcia związane bezpośrednio z nauką, np. odrabianie zadań domowych, konsultacje. W tym czasie nudzą się, a niektórzy z nich psocą. Chcemy zaproponować uczniom klas pierwszych, a przede wszystkim dojeżdżającym ze wsi, atrakcyjne zajęcia: nauka gry w szachy, scrabble oraz zajęcia w sali komputerowej z poznawaniem programów edukacyjnych. Jednym z takich programów jest Cabri, który pomaga rozwiązywać problemy geometryczne, czyli rozwija wyobraźnię.
Chcielibyśmy jedno z pomieszczeń przeznaczyć na kolorową salę gier. Program będzie trwał 3 lata. Spodziewamy się poprawy wyników w logicznym myśleniu uczniów biorących udział w zajęciach.
W Barlinku w 1868 roku urodził się Emanuel Lasker, który w latach 1894-1921 był szachowym mistrzem świata. Od roku 2001 odbywają się w naszym mieście Festiwale Szachowe im. Emanuela Laskera (lipiec). Może nasze działania pozwolą odkryć następców E. Laskera.
W naszej szkole pracuje duża grupa nauczycieli-pasjonatów, którzy od trzech lat udzielają darmowych konsultacji uczniom oraz podnoszą swoje kwalifikacje poszukując ciekawych metod pracy z uczniami. Chcielibyśmy wziąć udział w wartościowych warsztatach organizowanych przez Klanzę. Stowarzyszenie to posiada szeroką ofertę warsztatów na tematy nas interesujące, np.: budowanie więzi z uczniami, ciekawe godziny wychowawcze, jak sobie radzić z agresją, o sztuce porozumiewania się.
Dotacja zostałaby przeznaczona na:
– organizację sali gier,
– zakup gier,
– wynagrodzenia instruktorów i nauczycieli,
– organizację dwóch turniejów,
– opłata warsztatów dla nauczycieli organizowanych przez Klanzę

Budżet projektu: 10 350 zł zł

Dotacja: 6 500 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku

Miejscowość: Barlinek

Ulica, nr domu i lokalu: Kombatantów 3

Kod pocztowy i Poczta: 74-320 Barlinek

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: myśliborski

Adres strony internetowej: –

Akademia gier – śladami emanuela laskera

Sosnowa 1, 74-320 Barlinek, Polska

Więcej