Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Patrz w niebo… i pod nogi, a dojdziesz do gwiazd - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych młodzieży do zgłębiania tajników świata fizyki i astronomii, poszerzanie wiedzy i nabycie nowych umiejętności, popularyzowanie astronomii oraz innych nauk ścisłych. Ukazanie, że nauka może być czymś przyjemnym i pożytecznym. Młodzież rozwija umiejętności eksperymentowania stosując techniki informatyczne, fotograficzne i multimedialne.

Odbiorcy projektu:

Adresatem projektu jest młodzież wiejska w liczbie ok.110 osób (13-16 lat), zainteresowana przedmiotami ścisłymi i bezpośrednio uczestnicząca w warsztatach. Na prezentację dorobku warsztatowego i pokaz doświadczeń zaproszona zostanie młodzież gimnazjalna i społeczność lokalna. Młodzież z zaprzyjaźnionych szkół zorganizuje dojazd we własnym zakresie.

Opis projektu:

W gimnazjum od kilku lat prowadzony jest Kosmiczny Program Edukacyjny poszerzający wiedzę uczniów na temat kosmosu. Uczestnictwo w projekcie daje szansę na poszerzenie tej wiedzy w sposób praktyczny. Podczas wizyty w obserwatorium uczniowie zdobywają odpowiednią wiedzę potrzebną do obserwacji nieba, poznają metody rejestracji zjawisk, otrzymują potrzebne im pomoce naukowe. Równolegle organizowane są wyjazdy na pokazy fizyczne prowadzone przez uczelnie wyższe. Prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne z fotografii cyfrowej podczas, których młodzież uczy się posługiwać aparatami cyfrowymi, działania w grupie, autoprezentacji, organizacji wystaw fotograficznych. Zdobyte doświadczenia umożliwiają uczniom prowadzenie działań w dwóch modułach. W ramach I modułu uczestnicy samodzielnie planują i przeprowadzają doświadczenia. Każde z przeprowadzonych doświadczeń jest dokładnie przeanalizowane, udokumentowane, a wyniki są wspólnie omawiane. W obrębie II modułu prowadzone są zajęcia w terenie: obserwacja dzienna i nocna nieba, obserwacja zjawisk fizycznych i dokumentacja w formie fotografii. Dokumentacja działań jest prowadzona w formie dokumentów tekstowych, prezentacji multimedialnych i fotografii. Efektem projektu są prezentacje doświadczeń i eksperymentów w wykonaniu uczniów na forum szkoły oraz zorganizowanie wystawy fotograficznej.

Budżet projektu: 10 000,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy

Miejscowość: Brzeźnica

Ulica, nr domu i lokalu: Brzeźnica 68

Kod pocztowy i Poczta: 39-207 Brzeźnica

Województwo: podkarpackie

Powiat: dębicki

Adres strony internetowej: –

Patrz w niebo… i pod nogi, a dojdziesz do gwiazd

Spacerowa 5, 39-207 Brzeźnica, Polska

Więcej