Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MSP:Mltańczycy-Służba- pomoc - 2005

Realizowany przez:

Ośrodek Kultury Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach

Cel:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności ratowniczych i wykorzystanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej przez grupę 20 wolontariuszy do szkoleń, organizowania i zabezpieczania imprez młodzieżowych na terenie gminy Kłodzko, także w strukturach Maltańskiej Służby Medycznej.

Odbiorcy projektu:

Wolontariusze z gminy Kłodzko

Opis projektu:

Problem braku czynnej grupy wolontariuszy, która mogłaby organizować pomoc i zabezpieczenie medyczne podczas imprez, rajdów, pielgrzymek został zgłoszony przez młodzież działającą społecznie w różny sposób. Ponadto duża część imprez dla młodzieży na terenie Gminy Kłodzko nie ma właściwego zabezpieczenia medycznego imprez.
W ramach projektu zostanie przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowania i zabezpieczania imprez młodzieżowych dla wolontariuszy. Przeszkoleni wolontariusze opracują i wydadzą broszurę informacyjną nt. pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowania i zabezpieczania imprez młodzieżowych dystrybuowaną podczas szkoleń. Młodzież przygotuje i przeprowadzi szkolenia dla uczestników świetlic wiejskich i gimnazjów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowania i zabezpieczania imprez młodzieżowych.
W efekcie nastąpi wzrost wiedzy i umiejętności dotyczących ratownictwa przedmedycznego wśród uczestników projektu oraz przeszkolonych przez nich osób. Odpowiednio przygotowane osoby będą mogły samodzielnie organizować i zabezpieczać imprezy młodzieżowe (festyny, koncerty, rajdy, pielgrzymki). Ważnym efektem projektu będzie włączenie się wolontariuszy w zorganizowana strukturę Maltańskiej Służby Medycznej, Pokojowego Patrolu, Maltańskiego Korpusu Kadetów.
Projekt będzie kontynuowany w formie punktów medycznych Maltańskiej Służby Medycznej i Maltańskiego Korpusu Kadetów, organizowanych przy wsparciu Ośrodka Kultury Gminy Kłodzko.

Budżet projektu: 12 200 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ośrodek Kultury Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach

Miejscowość: Ołdrzychowice

Ulica, nr domu i lokalu: Kłodzka 20

Kod pocztowy i Poczta: 57-360 Ołdrzychowice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

MSP:Mltańczycy-Służba- pomoc

Kłodzka 60, 57-360 Ołdrzychowice Kłodzkie, Polska

Więcej