Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historia – moje życie, moja pasja! - 2005

Realizowany przez:

Fundacja Rozwoju Regionu Łukta w Łukcie

Cel:

Głównym celem projektu „HISTORIA – moje życie, moja pasja

Odbiorcy projektu:

Podstawową grupą beneficjentów bezpośrednich są osoby, które w roku szkolnym 2005/2006 otrzymają stypendium z Funduszu Stypendialnego RÓWNE SZANSE pochodzące z Gminy Łukta (ok. 15 osób uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych). Dodatkową grupę około 10-osobową będą stanowili członkowie Klubu Młodzieżowego MROWISKO oraz inni zainteresowani, w wieku 13-21 lat. Szerokie grono stanowić będą beneficjenci pośredni: wszyscy mieszkańcy Gminy Łukta, którzy będą mieli okazję włączyć się w działania podejmowane w ramach projektu: osoby starsze, rodzice uczestników projektu, znajomi, nauczyciele oraz ich koledzy i koleżanki (ok. 1.000 osób).

Opis projektu:

Pierwszy etap projektu zakłada spotkania z historykiem, którego zadaniem będzie uświadomienie młodym ludziom, że historia wcale nie musi być nudna, wręcz przeciwnie jest bardzo interesująca i warto ją poznać. Jest to bardzo trudne wyzwanie dlatego też spotkanie nie będzie miało tradycyjnej formy (w sali z ławkami i krzesełkami) ale zajęć w plenerze, w miejscu najbardziej historycznym dla gminy. Dzięki temu młodzi ludzie już na samym początku będą mogli doświadczyć, że historia jest obecna w codziennym życiu każdego z nich.
Etap drugi polega na „odkopaniu

Budżet projektu: 18 510 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Rozwoju Regionu Łukta w Łukcie

Miejscowość: Łukta

Ulica, nr domu i lokalu: Mazurska 30

Kod pocztowy i Poczta: 14-105 Łukta

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ostródzki

Adres strony internetowej: http://

Historia – moje życie, moja pasja!

Warmińska 4, 14-105 Łukta, Polska

Więcej