Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wspomnienia i pamiętniki osadników mieleńskich - 2005

Realizowany przez:

Mieleńska Lokalna Organizacja Turystyczna, Mielno

Cel:

Projekt pozwala młodym ludziom nabrać pewności siebie w kontaktach ze światem dorosłych, przełamać bariery psychologiczne wynikające z wiejskiego pochodzenia. Jest ofertą ciekawego
i pożytecznego spędzania czasu młodzieży wiejskiej. Zaspokaja potrzebę bycia aktywnym
i uznawanym w swoim środowisku. Pobudza aktywność poznawczą, sprawność w posługiwaniu się słowem i ugruntowuje wiarę we własne możliwości. Daje możliwość zrobienia czegoś pożytecznego, co będzie miało swój materialny wymiar w postaci publikacji prasowych i publikacji książkowej.
Ma ponadto walory edukacji zawodowej – dostarcza wiedzy i umiejętności niezbędnych w zawodzie dziennikarza. Najsprawniejsi uczestnicy projektu mogą liczyć na stałą współpracę z redakcją Gazety Mieleńskiej w charakterze korespondentów. Projekt jest też pomysłem na przełamanie pokutującego przekonania, że wiejska młodzież skazana jest na brak atrakcyjnych zajęć a ciekawe działania zarezerwowane są dla ich rówieśników z dużych miast.
Dzięki udziałowi w programie młodzież pozna podstawy planowego działania w pracy z uwzględnieniem aspektów pracy dziennikarza. Pozna sposoby i źródła wyszukiwanie informacji niezbędnych do realizacji postawionego zadania (wykaz nazwisk osadników) – poznanie źródeł i sposobu ich zdobycia. Dzięki zajęciom warsztatowym z profesjonalnymi dziennikarzami uczniowie nabędą podstawowe umiejętności przydatne w pracy dziennikarskiej i będą mieli okazję rozpoznać predyspozycje do wykonywania tego zawodu w przyszłości. Bezpośredni lub telefoniczny kontakt z osadnikami, ustalenie terminów spotkań i rozmowy na zaproponowany na wskazany temat oraz samodzielne opracowanie zebranych materiałów przez młodzież wg poznanych podczas zajęć warsztatowych kryteriów przy merytorycznej pomocy opiekunki zespołu redakcyjnego „SZUM

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Mielna.

Opis projektu:

Dotacja przeznaczona będzie na honoraria dla prowadzących warsztaty, aparat fotograficzny, materiały papiernicze, druk tekstów.

Budżet projektu: 12 700 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Mieleńska Lokalna Organizacja Turystyczna, Mielno

Miejscowość: Mielno

Ulica, nr domu i lokalu: Lechitów 23

Kod pocztowy i Poczta: 76-032 Mielno

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej: –

Wspomnienia i pamiętniki osadników mieleńskich

DW165 43, 76-032 Mielno, Polska

Więcej