Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wielcy w małym mieście - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 1 w Pińczowie

Cel:

przełamanie bariery utrudniającej młodzieży wydostanie się z własnego środowiska poprzez wskazanie dróg, przykładów i wartości oraz przełamanie stereotypów, a także wykształcenie niezbędnych postaw we współczesnym świecie.

Odbiorcy projektu:

młodzież gimnazjalna pochodząca ze środowiska wiejskiego i małomiasteczkowego. Bezpośredno: 30 osób, pośrednio: około 80.

Opis projektu:

Wyznaczone cele uczestnicy zrealizują dzięki współpracy w grupie, własnej aktywności i zapałowi. W wyniku zaplanowanych działań obejmujących:
warsztaty uczące posługiwania się aparatem cyfrowym, wykonywania zdjęć, komputerowej obróbki zdjęć, tworzenia strony internetowej, korzystania z zasobów Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie oraz różnorodnych form przechowywania księgozbiorów, prace detektywistyczne w terenie, polegające na samodzielnym zaplanowaniu działań, odszukiwaniu materiałów i ludzi mogących służyć pomocą, korzystanie z różnorodnych źródeł informacji, począwszy od ksiąg parafialnych, a na internecie skończywszy, dokumentowaniu poprzez wykonywanie zdjęć czy korzystanie z dyktafonu w czasie przeprowadzanych wywiadów, docieraniu do miejsc, które uległy zapomnieniu, samodzielnym opracowaniu materiałów od początku aż do efektu końcowego – zrealizowany zostanie materiał dokumentujący ślady życia i różnorodnej działalności postaci zapisanych na kartach historii Pińczowa i regionu (min. H. Kołłątaj, Z.Oleśnicki, P. Stratorius, Santi Gucci, J. Ch. Pasek, Daniel z Łęczycy, gen. Langiewicz, rodzina Dembińskich, Wielkopolskich) w formie strony internetowej „Klubu Odkrywców

Budżet projektu: 9 426 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum nr 1 w Pińczowie

Miejscowość: Pińczów

Ulica, nr domu i lokalu: Źródeł 7

Kod pocztowy i Poczta: 28-400 Pińczów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: pińczowski

Adres strony internetowej: –

Wielcy w małym mieście

Siedem Źródeł 7, 28-400 Pińczów, Polska

Więcej