Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Young Jazz Band. Warsztaty jazzowe dla dzieci i młodzieży. - 2005

Realizowany przez:

Young Jazz Band w Brzozowie

Cel:

pobudzanie aspiracji twórczych młodzieży poprzez kontakt z autorytetami w dziedzinie jazzu podczas warsztatów szkoleniowych oraz kształtowanie aktywnych postaw wobec rzeczywistości poprzez współudział w organizacji warsztatów i założenie stowarzyszenia.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 20 osób.

Opis projektu:

Projekt dotyczy wsparcia działalności osób skupionych głównie w zespole Young Jazz Band, a także młodzieży wykazującej zainteresowania artystyczne z Brzozowa i okolic. Wsparcie to przebiegać będzie dwutorowo. Po pierwsze, dzięki projektowi młodzież z zespołu Young Jazz Band będzie mogła doskonalić swój warsztat muzyczny pod okiem doskonałych fachowców podczas warsztatów jazzowych. Co więcej, realizacja projektu będzie doskonałą okazją do zaangażowania młodych ludzi w działalność społeczną łączącą się z jej zainteresowaniami i stanowiącą pożyteczną formę zagospodarowania czasu wolnego. Po drugie, realizacja projektu umożliwi założenie Brzozowskiego Stowarzyszenia kulturalnego, w którego działalność zaangażuje się młodzież z Brzozowa i okolic. Powołanie do życia stowarzyszenia będzie gwarancją, że aktywność młodzieży nie będzie jednorazowym porywem, ale przyjmie formę długoterminowego zobowiązania do aktywnego włączania się i tworzenia życia kulturalnego miejscowości.
Dotacja przeznaczona będzie na pokrycie kosztów trenerów warsztatów jazzowych, które odbędą się w czasie ferii zimowych w Brzozowie. Efektem czterodniowej pracy wybitnych muzyków jazzowych z młodzieżą będzie koncert otwarty dla publiczności złożonej z dzieci i młodzieży z gimnazjów Brzozowa i okolic. Uczestnictwo w takim koncercie może odegrać ważną rolę wychowawczą, ponieważ młoda publiczność dzięki obserwacji przekona się, jak pożytecznie a zarazem pięknie, można wykorzystać swój wolny czas. Tym bardziej, że na scenie zobaczą swoich kolegów z podwórka i ze szkoły, a nie obce osoby.
Powołanie Stowarzyszenia nie tylko zobowiąże młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Brzozowa, ale przede wszystkim da nowe możliwości działania oraz pozyskiwania środków finansowych.

Budżet projektu: 14 540 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Young Jazz Band w Brzozowie

Miejscowość: Brzozów

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 3

Kod pocztowy i Poczta: 36-200 Brzozów

Województwo: podkarpackie

Powiat: brzozowski

Adres strony internetowej: –

Young Jazz Band. Warsztaty jazzowe dla dzieci i młodzieży.

Armii Krajowej 12, 36-200 Brzozów, Polska

Więcej