Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Fabryka Marzeń - 2008

Realizowany przez:

Regionalne Towarzystwo Oświatowo – Kulturalne 'Wspólnota Wiejska’ w Kijewie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne siły do poziomu pozytywnej oceny poczucia własnej wartości u 26 uczestników projektu w okresie 18 miesięcy za 65 240 zł.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu są uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie oraz czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych z klas pierwszych. Ogółem w projekcie bierze udział 26 osób.

Opis projektu:

Diagnoza pokazuje, że główne potrzeby młodzieży są związane z poczuciem niskiej wartości, brakiem internetu i komunikacją z dorosłymi i rówieśnikami. Wypracowana w uzgodnieniu z młodzieżą formuła projektu polega na tym, że każdy z uczestników przeprowadza wywiad lub rejestruje ciekawą opowieść z osobą mającą wpływ na bieżący rozwój społeczności lokalnej lub dobrze zna najnowszą historię regionu albo ma ciekawy życiorys. Zgromadzony materiał zostanie opracowany i wydany w formie publikacji. Następnie wszystkie opowieści są symbolicznie przedstawiane w postaci obrazów na szkle malowanych. Jednocześnie w oparciu o zebrany materiał powstaje żywy obraz w postaci spektaklu teatralnego, którego autorami i wykonawcami są uczestnicy projektu pracujący zespołowo. Na potrzeby projektu istnieje strona www z mobilnym internetem, gdzie uczestnicy projektu prezentują swoje dokonania oraz każdego miesiąca zamieszczają informacje o postępach w realizacji projektu.

Budżet projektu: 66 500 zł

Dotacja: 49 900 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Regionalne Towarzystwo Oświatowo – Kulturalne 'Wspólnota Wiejska’ w Kijewie

Miejscowość: Kijewo

Ulica, nr domu i lokalu: Kijewo 29

Kod pocztowy i Poczta: 19-422 Kleszczewo

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olecki

Adres strony internetowej: http://

Fabryka Marzeń

Kijewo 16, 19-404, Polska

Więcej