Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Miłośników Kina - 2005

Realizowany przez:

Klub Miłośników Kina przy Klubie Uczniowskim @ctiv@ w Zawadzkich

Cel:

stworzenie Klubu Miłośników Kina, gdzie można będzie zobaczyć dobry film, podyskutować o nim czy wypożyczyć dostępną pozycję do domu.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 240 osób (uczniowie oraz mieszkańcy Zawadzkiego).

Opis projektu:

Chcielibyśmy stworzyć w pomieszczeniu klubowym bibliotekę filmów dvd, które wypożyczalibyśmy naszym uczniom i młodzieży (za darmo) i mieszkańcom Zawadzkiego (za symboliczną opłatą, z której zyski przeznaczalibyśmy na permanentne poszerzanie naszego zbioru). Ponieważ w najbliższym czasie na stanie w klubie uczniowskim będzie projektor multimedialny, chcemy zaopatrzyć się także w ekran projekcyjny i statyw, które znacznie podwyższyłyby jakość oglądanych filmów. Dodatkowo kontakt i współpraca z Kinem Polska, który właśnie staramy się rozwinąć, umożliwiłby nam przygotowanie oprawy poszczególnych spotkań. Oprócz przekazywania nam plakatów, ulotek i informacji dotyczących nowości filmowych wierzymy, że do końca roku szkolnego uda nam się zorganizować przynajmniej jedno spotkanie z przedstawicielem tej organizacji.
W pomieszczeniu, w którym będziemy się spotykać, jest bardzo dobry zestaw głośników. Niedługo dołączy do tego zestawu projektor multimedialny i uczyni z niego prawdziwe kino klubowo-szkolne. Dlatego uważamy, że taką bazę można wzbogacić o zestaw odpowiednich pozycji filmowych i kamerę, której uczniowie naszej szkoły używaliby do rozwijania swoich ogromnych możliwości a także ekran projekcyjny na statywie.
W czerwcu 2006 mamy zamiar zorganizować festiwal filmowy, podczas którego wykorzystywalibyśmy budynek po tutejszym kinie. Chcielibyśmy zaprezentować mieszkańcom Zawadzkiego filmy nakręcone przez uczniów naszej i innych szkół. Byłby to finał konkursu filmowego, który mamy zamiar rozpocząć. Ponadto, spotkanie to byłoby wspaniałym doświadczeniem dla tutejszej młodzieży szkolnej. Nie tylko skonfrontowałaby swoją twórczość filmową z rówieśnikami z innych miast, ale także doświadczyłaby wrażeń związanych z wymianą młodzieży. Mamy nadzieję, że dobrze przygotowany festiwal zmobilizowałby tutejsze władze do ponownej inwestycji w kino.

Budżet projektu: 9 874 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Klub Miłośników Kina przy Klubie Uczniowskim @ctiv@ w Zawadzkich

Miejscowość: Zawadzkie

Ulica, nr domu i lokalu: Krótka 1

Kod pocztowy i Poczta: 47-120 Zawadzkie

Województwo: opolskie

Powiat: strzelecki

Adres strony internetowej: –

Klub Miłośników Kina

Krótka 2, 47-120 Zawadzkie, Polska

Więcej