Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkolny Klub Techniki - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Chocianowie

Cel:

stworzenie Szkolnego Klubu Techniki.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 20 uczniów, pośrednio: pozostali uczniowie.

Opis projektu:

Głównym zadaniem będzie budowanie układów i urządzeń według własnych pomysłów i projektów, wykorzystując udostępnione zestawy do montażu. Uczniowie budując samodzielnie układy z elementów zawartych w tych zestawach, będą uczyć się pracy w zespole, organizacji pracy, a projektując układy własnego pomysłu nauczą się twórczego myślenia oraz nowego, bardziej dla nich przystępnego podejścia do takich zagadnień jak: technika, fizyka, matematyka, chemia, ekonomia, przedsiębiorczość czy nawet biologia (biomechanika i robotyka). Są to zestawy z których można zbudować różne układy i systemy elektroniczne, mechaniczne, pneumatyczne, hydrauliczne, a co najważniejsze można je łączyć w całość – ograniczeniem jest w tym przypadku tylko pomysłowość uczniów.
Wykorzystane zestawy pozwolą na praktyczną naukę niczym nieograniczonego twórczego myślenia zwracając uwagę na zjawiska fizyczne, chemiczne czy biologiczne. Przykładem możliwości edukacyjnych zestawów lego jest powstanie Ligi Światowej Lego (zawody konstrukcji z klocków Lego), do której należy kilkanaście krajów z całego świata, a w Polsce uczelnie techniczne. Wyzwaniem dla naszego Szkolnego Klubu Techniki będzie uczestnictwo w tego typu zawodach.

Budżet projektu: 22 480 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół w Chocianowie

Miejscowość: Chocianów

Ulica, nr domu i lokalu: Kolonialna 13

Kod pocztowy i Poczta: 59-140 Chocianów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: polkowicki

Adres strony internetowej: –

Szkolny Klub Techniki

Kolonialna 15, 59-140 Chocianów, Polska

Więcej