Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Japonia da się lubić too… - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim

Cel:

możliwość kształtowania takich cech charakteru jak: pracowitość, sumienność, cierpliwość, szacunek do pracy. Połączenie kilku różnych działań w jeden temat dotyczący poznania kultury i osiągnięć Japonii.

Odbiorcy projektu:

Osoby zaangażowane bezpośrednio – 100 (uczniowie, nauczyciele, rodzice)
Osoby zaangażowane pośrednio – 300 (uczniowie, rodzice, nauczyciele)

Opis projektu:

Przedstawiany projekt ma na celu przybliżyć uczniom, rodzicom oraz mieszkańcom miasta historię, tradycje i kulturę Japonii. Od kilku lat prowadzone są w szkole zajęcia karate, cieszą się one ogromną popularnością wśród młodzieży. Zajęcia te są jednak odpłatne i nie wszystkich uczniów jest na nie stać. Autorzy projektu, zaintrygowani popularnością japońskich sztuk walki wśród młodzieży, postanowili stworzyć program, który przybliży uczniom także kulturę, tradycję i historię Japonii. Proponowany program na pewno odbije się szerokim echem wśród społeczności szkoły i miasta.
Autorzy projektu za cel stawiają sobie aktywne włączenie się młodzieży w poszukiwanie elementów kultury i tradycji łączących kulturę społeczności lokalnych (polskiej, ukraińskiej, niemieckiej, takich jak: obchodzenie świąt, pielęgnacja zwyczajów i obrzędów, itp.) z kulturą japońską.
Realizacja projektu nastąpi z wykorzystaniem nowoczesnych technik audio-wizualnych, komputerów, Internetu i fotografii cyfrowej oraz z wykorzystaniem technik aktywnych: drama, taniec, techniki plastyczne, muzyka, pokazy sztuk walki.
Dorobek projektu zostanie zaprezentowany w czasie trwających Dni Górowa, cyklicznej imprezy dla mieszkańców miasta w formie festiwalu kultury japońskiej.
Dotacja uzyskana na cele projektu zostanie przeznaczona na realizację zajęć pozalekcyjnych, dotyczących spraw integracji, organizację wystawy fotograficznej i plastycznej, realizację filmu, realizację przedstawienia teatralnego, pokazu tańca, pokazu walk oraz zakup aparatu cyfrowego wraz ze statywem i lampą halogenową.

Budżet projektu: 10 760 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim

Miejscowość: Górowo Iławeckie

Ulica, nr domu i lokalu: Sikorskiego 22

Kod pocztowy i Poczta: 11-220 Górowo Iławeckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: bartoszycki

Adres strony internetowej: –

Japonia da się lubić too…

gen. Władysława Sikorskiego 21, 11-220 Górowo Iławeckie, Polska

Więcej