Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mit o miejscu, które istnieje naprawdę - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Wielbarku

Cel:

Projekt adresowany jest z jednej strony do młodych mieszkańców Wielbarka (grupa gimnazjalistów), z drugiej do starszych członków lokalnej społeczności. Główną ideą projektu jest przeciwdziałanie bierności, postawom wycofania i zanikowi aspiracji wśród młodych poprzez włączanie ich w proces twórczy, którego efektem będzie stworzenie mitycznej opowieści o swojej miejscowości. Podstawą owego procesu będzie budowanie płaszczyzny kulturowego dialogu między młodymi uczestnikami projektu a starszymi członkami lokalnej społeczności, oraz rozbudzanie w młodzieży ciekawości i chęci samodzielnego poszukiwania wiedzy i informacji.

Odbiorcy projektu:

Projekt angażuje bezpośrednio grupę około 15 gimnazjalistów oraz około 30 starszych członków lokalnej społeczności, będących nosicielami tradycji i pamięci. Pośrednimi beneficjentami będą mieszkańcy Wielbarka jako widzowie powstałego widowiska (ok. 80 osób).

Opis projektu:

W pierwszej fazie projektu jego młodzi uczestnicy poszukiwać będą ciekawych i interesujących ich zdaniem przedmiotów na strychach i w piwnicach swoich domów. Ich zadaniem będzie poszukiwanie wśród starszych członków lokalnej społeczności historii i opowieści o zdarzeniach związanych z tymi przedmiotami. W dalszym etapie projektu uczestnicy będą starali się odnieść osobiste, prywatne historie zasłyszane od starszych do szerszego kontekstu historycznego. Następnie wykorzystując własną fantazję i inwencję twórczą, uczestnicy powiążą zgromadzone informacje w spójną całość mitycznej opowieści. W ostatnim etapie projektu, na podstawie stworzonego uprzednio mitu powstanie jarmarczne widowisko, które pokazywane będzie w domach lub na podwórkach Wielbarka.
Dotacja przeznaczona zostanie na zakup niezbędnych materiałów i pokrycie kosztów księgowych, kosztów dowozu młodzieży na spotkania warsztatowe i kosztów osobowych realizatorów projektu.

Budżet projektu: 8 903 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Wielbarku

Miejscowość: Wielbark

Ulica, nr domu i lokalu: Kopernika 10

Kod pocztowy i Poczta: 12-160 Wielbark

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: szczycieński

Adres strony internetowej: –

Mit o miejscu, które istnieje naprawdę

Feliksa Nowowiejskiego 6, 12-160 Wielbark, Polska

Więcej