Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dotknąć nieba - 2006

Realizowany przez:

Towarzystwo Rozwoju Partnerstwa Lokalnego Szansa w Kikole

Cel:

Ankietowana młodzież wskazała, że ich obawy w związku z ewentualnym podjęciem nauki w nowej szkole w dużym mieście wiążą się z brakiem wiedzy i umiejetności wybiegającymi ponad program szkolny oraz z brakiem umiejętności korzystania z instytucji publicznych dużego miasta takich jak komunikacja miejska, urzędy i inne instytucje.
Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania astronomią i przy okazji naukami ścisłymi młodzieży naszej gminy, umożliwienie im nabycia umiejętności poznawczych, rozszerzenia wiedzy ponad programy szkolne, usprawnienie korzystania z nowoczesnych urządzeń multimedialnych,nabycie umiejetności pracy zespołowej. Drugim celem jest poznanie przez uczestników najbliższego dużego miasta – Torunia jako przyszłego miejsca nauki, studiów i pracy i swobodnego poruszania się po jego instytucjach.

Odbiorcy projektu:

Naszymi beneficjentami będzie młodzież gimnazjalna i lcealna mieszkająca w naszej gminie, w wieku od 13 do 19 lat. Rekrutacja odbędzie się poprzez ogłoszenia w szkołach, promocję w mediach oraz bezpośrednich kontaktach . Dowóz nie będzie konieczny, gdyż odległości od sąsiednich miejscowości są niewielkie i uczestnicy będą w stanie pokonac je we własnym zakresie

Opis projektu:

Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży astronomią i pokrewnymi naukami ścisłymi, których poznanie zwiększa ich szanse na solidną edukacje a w przyszłości na zdobycie pracy oraz przybliżenie młodzieży Torunia jako dużego miasta dającego studia i prace. Zaplanowane działania to kolejne fazy rozbudzania zainteresowań naukami ścisłymi prowadzące do utworzenia młodzieżowego klubu miłośników astronomii. I tak, wzbudzenie zainteresowania poprzez spotkania z pasjonatem astronomii, wycieczka do planetarium na projekcje filmu, dalej warsztaty informatyczne – zbieranie informacji o początkach astronomii, wycieczka do Torunia – Muzeum Kopernika, Uniwersytet wydział Fizyki i Astronomii, następny etap to tworzenie źródeł informacji słowniki, albumy z wykorzystaniem techniki informatycznej – astronomia w sieci oraz prelekcje w obserwatorium uniwersyteckim. Ostatnia faza to powołanie klubu młodych miłośników astronomii – opracowanie planu działania, struktury oraz włączenie się w prace podobnych klubów w Polsce i na świecie (spotkania, konkursy wiedzy wspólne obserwacje itp.)Zakończenie projektu to spotkanie środowiskowe np. rozstrzygnięcie konkursów i prezentacja dorobku Przez cały czas trwania projektu będzie współpraca z mediami lokalnymi, aby projekt był wypromowany w środowisku. Spodziewanym efektem będzie działalność klubu nawet po zakończeniu projektu, przynajmniej kilku uczestników rozpocznie naukę w liceum w Toruniu a kilku podejmie studia na kierunkach ścisłych.Dotacje przeznaczymy na wykwalifikowanych prelegentów (wykładowcy UMK), informatyków, na wycieczki, sprzęt multimedialny, opłaty administracyjne i materiały biurowe.

Budżet projektu: 25 360 zł

Dotacja: 16 700 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Rozwoju Partnerstwa Lokalnego Szansa w Kikole

Miejscowość: Kikół

Ulica, nr domu i lokalu: Targowa 19

Kod pocztowy i Poczta: 87-620 Kikół

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: lipnowski

Adres strony internetowej: –

Dotknąć nieba

Toruńska 3A, 87-620 Kikół, Polska

Więcej