Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Babcine przepisy na młodość - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół im. Gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenu gminy Dąbrowa Białostocka poprzez włączenie jej do aktywnej działalności na rzecz odkrywania i odtwarzania kultury, tradycji i folkloru.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej działający w grupie wolontariuszy pod nazwą Grupa Inicjatyw Młodzieżowych.

Opis projektu:

Chcemy się skoncentrować na odkryciu trzech dziedzin zapominanej przeszłości: zabaw i gier, potraw lokalnych oraz gwary regionalnej. Uczestnikami projektu będą uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej działający w grupie wolontariuszy pod nazwą Grupa Inicjatyw Młodzieżowych. W ramach projektu chcemy zebrać informacje i opisać zabawy i gry naszych babć i dziadków, potrawy, jakie przygotowywali i gwarę, jaką się posługiwali. Nagramy także w trakcie realizacji projektu film o czasach, które niebawem mogą zostać zapomniane. Wspólnie z Klubem Seniora chcemy przygotować i zaprezentować społeczności dąbrowskiej nasze wspólne odkrycia na festynie 'Pokolenia’, przygotowanym przez stowarzyszenia działające na terenie naszej gminy oraz wolontariuszy. Nasze pomysły na zabawy i gry oraz przepisy na potrawy chcemy wydać w formie książkowej i rozesłać po okolicznych bibliotekach i szkołach. Chcemy wydać także słownik miejscowej gwary miejscowej. Na spotkaniu podsumowującym chcemy zaprezentować film nagrany w trakcie realizacji projektu. Efektem projektu będzie pogłębienie wiedzy i przejęcie kultury, folkloru i tradycji przez młode pokolenie. Dotacja zostanie przeznaczona na wydanie książek, zakup dyktafonów, aparatu fotograficznego i kamery oraz pokrycie kosztów związanych z występami zespołów na festynie 'Pokolenia’ oraz innych kosztów związanych z jego przygotowaniem a także druk ulotek informacyjnych.

Budżet projektu: 14 320 zł

Dotacja: 10 300 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Zespół Szkół im. Gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

Ulica, nr domu i lokalu: 1000 – lecia PP 24

Kod pocztowy i Poczta: 16-200 Dąbrowa Białostocka

Województwo: podlaskie

Powiat: sokólski

Adres strony internetowej: –

Babcine przepisy na młodość

Tysiąclecia Państwa Polskiego 33A, 16-200 Dąbrowa Białostocka, Polska

Więcej