Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ulica Kultury - 2006

Realizowany przez:

Gminne Stowarzyszenie Poszukujących Pracy w Stroniu Śląskim

Cel:

Wyrównanie szans edukacyjnych w zakresie edukacji kulturalnej młodzieży ze Stronia Śląskiego i okolic, ożywienie aktywności kulturalnej młodzieży, nauka zaradności, pobudzanie wrażliwości na sztukę, integracja społeczności lokalnej, wzbudzanie poczucia przywiązania do terenu poprzez poznanie i zainteresowanie się jego historią i legendami, wstrzymanie ucieczki młodych z miasta, szansa na pracę.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z lokalnych szkół, w wieku 13-19 lat (gimnazjum, szk. ponadgimnazjalne) zachęcona przez ogłoszenia i plakaty, oraz osobiście zaproszona do współpracy przez realizatora projektu, a w szczególności młodzież działająca aktywnie przy Świetlicy Środowiskowej w Stroniu Śl. Efekt końcowy będzie mogła zobaczyć cała społeczność gminy i wszyscy przebywający w niej turyści i goście.

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do młodych, 13-19-letnich mieszkańców gminy Stronie Ślaskie oraz okolicznych miejscowości. Ma na celu zwiększenie aktywności kulturalnej młodego człowieka, który ma na co dzień ograniczony dostęp do wydarzeń czy instytucji kulturalnych. Niestety w Stroniu Śląskim nie ma Domu Kultury ani miejsca, gdzie mogłaby spotykać się zdolna i chętna do działania młodzież. Stąd też nazwa 'Ulica Kultury’, gdzie 'ulica’ występuje jako jedyne miejsce, gdzie młodzi mogą się wykazać. W trakcie realizacji projektu uczestnicy mają szansę wziąć udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych, nauce tańca dawnego, zajęciach plastycznych, przygotowujących do wystawienia spektaklu teatralnego. Projekt – poprzez wycieczki w teren oraz spotkania ze starszymi mieszkańcami gminy, ma również na celu przybliżenie młodym ludziom historii i legend dotyczących okolicy, zainteresowanie regionem, a co się z tym wiąże być może odnalezienie tu przez nich swojego miejsca dorosłego życia, szansy na pracę, czy realizowanie pasji. Taka właśnie aktywność młodzieży może też zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu. Przyznana nam dotacja będzie przeznaczona głównie na pokrycie kosztów przeprowadzonych warsztatów, oraz kosztów związanych z przedstawieniem społeczności lokalnej efektu końcowego, tj. spektaklu teatralnego.

Budżet projektu: 11 700 zł

Dotacja: 4 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Stowarzyszenie Poszukujących Pracy w Stroniu Śląskim

Miejscowość: Stronie Śląskie

Ulica, nr domu i lokalu: Hutnicza 12

Kod pocztowy i Poczta: 57-500 Stronie Śląskie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

Ulica Kultury

Hutnicza 6B, 57-550 Stronie Śląskie, Polska

Więcej