Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe Biuro Projektowe - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Cel:

Głównym celem naszego projektu jest edukacyjne dowartościowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności poszukiwane w nowoczesnym przemyśle i wyższych szkołach zawodowych. Kreowanie ponadstandardowej oferty edukacyjnej mającej na celu wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej i małych miast.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będą uczniowie gimnazjów szkół ponadgimnazjalnych zawodowych i ogólnokształcących z gminy Ziębice w wieku 13 – 19 lat. W projekcie uczestniczyć będzie mógł każdy uczeń zainteresowany tematyką mechaniczną.

Opis projektu:

Celem proponowanego przez nas projektu jest stworzenie szansy na podniesienia wiedzy mechaniczno-technicznej, rozbudzenie zainteresowań wśród młodzieży nowoczesnymi technologiami projektowania i wytwarzania urządzeń technicznych, lepszego przygotowania uczniów szkół zawodowych i ogólnokształcących do podjęcia studiów na uczelniach technicznych.
Uczestnikami projektu będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z gminy Ziębice, nauczyciele oraz firmy, które będą zainteresowane projektem.
W celu pełnej realizacji projektu konieczne będzie zakupienie programów komputerowych, przeprowadzenie zajęć z uczniami w ramach młodzieżowego biura projektowego, przygotowanie uczniów do konkursów tematycznych, organizacja zawodów i konkursów w projektowaniu zespołów i urządzeń, nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami stosującymi nowoczesne technologie wytwarzania między innymi z firmą Stolarstwo „Urzędowski” oraz z wyższymi uczelniami technicznymi.
Zajęcia w ramach Młodzieżowego Biura Projektowego prowadzone będą w formie zajęć pozalekcyjnych, spotkań i prelekcji z pracownikami zakładów produkcyjnych, przedstawicielami i studentami wyższych uczelni, wycieczek do zakładów i laboratoriów wyższych uczelni.
Efektem projektu ma być zwiększona ilość uczniów podejmujących studia politechniczne, a w przyszlości łatwiejsze uzyskanie przez nich zatrudnienia.
Dotacja zostanie przeznaczona na: zakup pakietów edukacyjnych zakresu technik CAD i CAM, prowadzenie zajęć z młodzieżą, materiałów potrzebnych do realizacji projektu.

Budżet projektu: 17 250 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Miejscowość: Ziębice

Ulica, nr domu i lokalu: Wojska Polskiego 3

Kod pocztowy i Poczta: 57-220 Ziębice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowe Biuro Projektowe

Wojska Polskiego 15, 57-220 Ziębice, Polska

Więcej