Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Organizacja kółka fotograficznego i kursu grafiki komputerowej - 2006

Realizowany przez:

Koło Gospodyń Wiejskich w Kopalni

Cel:

Rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży, stwarzenie mozliwości rozwoju, kształcenia i edukacji młodych ludzi. Pomoc w wyborze właściwego kierunku edukacji i kształcenia, zwiększanie możliwości znalezienia ciekawej i twórczej pracy.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami będzie młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkała na terenie Gminy Konopiska, w szczególności w miejscowości Kopalnia, Konopiska, Aleksandria.

Opis projektu:

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenu Gminy Konopiska, rozwijanie ich zainteresowań i pasji oraz stworzenie im alternatywnego do domu i podwórka sposobu spędzania wolnego czasu. W zajęciach udział weźmie młodzież w wieku 13-19 lat z terenu całej gminy. W ramach projektu zostanie zorganizowane kółko fotograficzne, warsztaty z grafiki komputerowej, plenery, wystawa poplenerowa, zostaną opracowane i przygotowane broszury i ulotki, przygotowana strona internetowa oraz prezentacje mulimedialne poświęcone projektowi. Zajęcia w ramach kółka fotograficznego prowadzone będą przez zatrudnionego instruktora fotografii, natomiast w prowadzeniu pozostałych zajęć pomocą służyć będzie informatyk zatrudniony w Urzędzie Gminy Konopiska, opiekun świetlicy i pracownicy GZOKSTiP w Konopiskach. Zajęcia z grafiki komputerowej odbywać będą się w świetlicy wiejskiej w Kopalni, natomiast kółko fotograficzne odbywać się będzie w Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji w Konopiskach. Ze środków otrzymanych w ramach dotacjii zostanie zakupiony cyfrowy aparat fotograficzny, materiały biurowe, pomoce dydaktyczne (książki, czasopisma, literatura fachowa), oprogramowanie komputerowe, nagrody za najlepsze prace, materiały potrzebne do zorganizowania plenerów i wystawy poplenerowej, składniki spożywcze i inne artykuły niezbędne do przygotowania poczęstunku w trakcie wystawy poplenerowej, zatrudniony zostanie instruktora fotografii, koszty obsługi projektu (telefony, poczta, obsługa konta bankowego, koszty dojazdu na spotkania z PFDiM i inne).

Budżet projektu: 8 521 zł

Dotacja: 6 600 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Koło Gospodyń Wiejskich w Kopalni

Miejscowość: Kopalnia

Ulica, nr domu i lokalu: Klonowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 42-274 Konopiska

Województwo: śląskie

Powiat: częstochowski

Adres strony internetowej: –

Organizacja kółka fotograficznego i kursu grafiki komputerowej

Szkolna 12, 42-274 Kopalnia, Polska

Więcej