Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W każdym z nas tkwi odkrywca - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie

Cel:

Poznanie fizycznych, chemicznych oraz biologicznych aspektów otaczajacego środowiska poprzez realizowanie wlasnych eksperymentów i doswiadczeń – praktyczne zastosowanie wlasnej wiedzy w odkrywaniu praw rzadzacych przyrodą (zjawiska fizyczne, reakcje chemiczne, obserwcje makro- i mikroskopowe).

Odbiorcy projektu:

Młodzież licealna o szczególnych zainteresowaniach przyrodniczych, wiek 17-18 lat, w części jest to młodzież zamieszkała w Gogolinie, pozostała część z okolicznych miejscowości (wsi powiatu krapkowickiego np. Strzeleczki,Komorniki, Dobra).

Opis projektu:

Celem projektu będzie pogłębienie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z przedmiotów przyrodniczych. Poprzez wizualizację zadań z fizyki, chemii i biologii uczeń będzie miał możliwość dogłębnego zrozumienia zagadnień z tych przedmiotów.Zwiększy to szanse edukacyjnych uczniów i poprawi jakość nauczania poprzez wykorzystanie możliwości, jakie stwarza rozwój technik informacyjnych i nauk ścisłych dla podnoszenia poziomu kształcenia. Projekt będzie skierowany do uczniów klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcacego uczęszczajacych do oddziałów z przedmiotami wiodącymi biologia i chemia. Uczniowie będą realizowac ten projekt dwu etapowo. Pierwszy etap projektu to zapoznananie się z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi chemii, biologii oraz fizyki, próba rozwiazania i opracowania wybranych zaganień a nastepnie, po konsultacji z nauczycielem, umieszczenie tych informacji na stronie internetowej.Druga część tego projektu to przygotowanie i przeprowadzenie eksperymentów i doswiadczeń z dziedziny chemii, fizyki i biologii. Uczniowie sami będą wykonywać zaprojektowane eksperymenty, będą przewidywać ich skutki, opisywać wyniki. Eksperyment w naukach przyrodniczych stanowi istotny element w nauczania. Jednak jest on często praktycznie niemożliwy do realizowania podczas normalnego toku nauczania w czasie roku szkolnego.Przed przystapieniem do drugiej części projektu młodzież będzie miała zajecia z technologii informacyjnej dotyczace komputerowego przetwarzania danych, prezentacji wyników, tworzenie własnych stron www.

Budżet projektu: 8 290 zł

Dotacja: 6 100 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie

Miejscowość: Gogolin

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 27

Kod pocztowy i Poczta: 47-320 Gogolin

Województwo: opolskie

Powiat: krapkowicki

Adres strony internetowej: –

W każdym z nas tkwi odkrywca

Szkolna 15, 47-320 Gogolin, Polska

Więcej