Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teatrałki, czyli teatralne kawałki na różne okazje - 2006

Realizowany przez:

ZSO w Rudach – Gimnazjum w Rudach

Cel:

Celem projektu jest zorganizowanie czasu wolnego uczniów. Konkretną potrzebą lokalnego środowiska w naszej ocenie jest brak świetlicy środowiskowej, która pozwoliła by na zorganizowanie czasu wolnego uczniom. Nasza propozycja pozwoli na rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań teatrem, dobrym kinem i sztuką. Barierą, którą muszą pokonać nasi uczniowie jest ograniczony dostęp do szeroko rozumianej kultury. Posługiwanie się gwarą wywołuje zahamowania związane z wypowiadaniem się na forum.

Odbiorcy projektu:

Wiek uczestników projektu to 13 – 15 lat, czyli uczniowie gimnazjum.

Opis projektu:

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów sztuką i kulturą. Ważne jest dla nas, by uczniowie przełamali wewnętrzny opór związany z występowaniem przed publicznością: 'grać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej’. Chcemy rozwijać talenty aktorskie młodzieży, pobudzać ich do inwencji twórczej poprzez grę aktorską, zabawę i ćwiczenia. Rozbudzić ekspresję sceniczną. Chcemy, by dzieci były 'otwarte’, chętne do aktywnego udziału w naszych wspólnych przedsięwzięciach. Chciałybyśmy zaszczepić w nich zamiłowanie do teatru. Nasi uczniowie wywodzą się z różnych środowisk, mieszkają w sąsiednich miejscowościach, dojeżdżają do szkoły autobusem szkolnym i PKS-em. Uczniowie Ci mają ograniczone możliwości spotykania się z rówieśnikami, uczestniczenia w dodatkowych zajęciach. Stąd pomysł, by nasze warsztaty dały im możliwość wzajemnej integracji. Realizację projektu zaplanowałyśmy następująco: organizację cyklicznych spotkań (dwie godziny tygodniowo), warsztaty teatralne prowadzone przez nas jak i przez aktora – instruktora teatrralnego, na co dzień prowadzącego grupę teatralną przy Pałacu Młodzieży w Katowicach, pana Macieja Dziaczko. Chcemy zorganizować wyjazd do Krakowa do Teatru Starego. Planujemy przygotowanie co najmniej dwóch przedstawień teatralnych z zamiarem wystawienia ich w szkole, jak i na imprezach zorganizowanych w porozumieniu z organizacjami działającymi w naszej miejscowości, są to Rada Sołecka i Koło Gospodyń oraz Ośrodek Formacyjno – Edukacyjny Diecezji Gliwickiej w Rudach.

Budżet projektu: 10 855 zł

Dotacja: 4 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

ZSO w Rudach – Gimnazjum w Rudach

Miejscowość: Rudy

Ulica, nr domu i lokalu: Rogera 2

Kod pocztowy i Poczta: 47-430 Rudy

Województwo: śląskie

Powiat: raciborski

Adres strony internetowej: –

Teatrałki, czyli teatralne kawałki na różne okazje

DW920 44, 47-430 Rudy, Polska

Więcej