Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Słowianie i wikingowie. Poznajcie z nami ich świat. - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta w Wolinie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie szans na sukces w dorosłym życiu młodzieży z Wolina i okolic poprzez udział w wielomiesięcznym cyklu warsztatów rzemiosł dawnych i wykorzystanie zdobytych umiejętności w samodzielnej pracy nad niektórymi elementami wioski Wikingów.

Odbiorcy projektu:

Grupę uczestników projektu tworzą młodzi ludzie z Wolina i okolic, w wieku od 13 do 19 lat zainteresowani historią regionu i jej rekonstruowaniem.

Opis projektu:

Projekt rozpocznie długofalowe, cykliczne zajęcia historyczno – rzemieślnicze dla zorganizowanej grupy młodzieży wykorzystujące bogatą historię regionu do interdyscyplinarnych działań. Stworzy to szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych podnoszących szanse edukacyjne młodych ludzi. Młodzież w wieku 13-19 lat pod okiem nauczyciela, zawodowych rzemieślników i członków Stowarzyszenia rozpocznie zaplanowane działania: warsztaty dawnych rzemiosł – odlewnicze, kowalskie, farbiarskie, garncarskie, tkackie, rogownicze, wykonywania pieczęci lakowych, atramentu i pisania gęsimi piórami. Wszystkie warsztaty będą miały na celu zapoznanie z realiami historycznymi, technikami wykonywania, typologią i narzędziami. Pobudzą też dążenie do poszukiwania nowych metod pozyskiwania wiedzy i samodoskonalenia się oraz pozwolą na odnalezienie własnej drogi w działaniach grupowych i prospołecznych, rozwiną praktyczne umiejętności manualne i twórczą wyobraźnię mające ogromny wpływ na rozwój intelektualny i emocjonalny. Młodzież włączy się w działania Stowarzyszenia i będzie miała ciekawą okazję nawiązania kontaktów międzynarodowych, co zmobilizuje ich i da dodatkową możliwość nauki języków obcych. Ważnym elementem projektu będą również zrealizowane przez młodzież warsztaty rzemiosł dawnych dla zaprzyjaźnionych klas z innych gimnazjów z sąsiednich małych miejscowości. Młodzież, na bazie poznanych wcześniej rzemiosł przygotuje zajęcia – warsztaty opracuje zeszyty informacyjno-edukacyjne na temat realizowanych w ramach projektu rzemiosł, które otrzymają odwiedzające ich klasy. Dotacja wykorzystana zostanie na materiały (do szycia strojów, odlewnictwa itd.), zakup niezbędnych narzędzi i sprzętu oraz opłatę instruktorów, opiekunów, a także transport materiałów i osób, obsługę i księgowość projektu. Wydane zostaną również wspomniane zeszyty.

Budżet projektu: 33 100,00 zł

Dotacja: 20 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Projekty Modelowe

Stowarzyszenie Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta w Wolinie

Miejscowość: Wolin

Ulica, nr domu i lokalu: Graniczna 2

Kod pocztowy i Poczta: 72-510 Wolin

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: kamieński

Adres strony internetowej: http://www.jomsborg-vineta.com

Słowianie i wikingowie. Poznajcie z nami ich świat.

Graniczna 7, 72-510 Wolin, Polska

Więcej