Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zapraszamy na średniowieczny plac zabaw - 2006

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Wolinie

Cel:

Głównym celem projektu jest kontynuowanie współpracy ze Stowarzyszeniem i współtworzenie średniowiecznego placu zabaw dla dzieci, który znajduje się na terenie budowanego w Wolinie skansenu.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Wolinie w wieku 13-16 lat z Wolina i okolicznych wsi.

Opis projektu:

Projekt jest kontynuacją działań cyklicznych zainspirowanych przez Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów skierowanych do młodzieży gimnazjalnej. Młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach historycznych, warsztatach rzemiosł średniowiecznych, pracować w grupach, samodzielnie zdobywać informacje. Młodzież przez uczestnictwo w projekcie poczuje się gosopdarzami placu zabaw, będzie tam zapraszać młodszych mieszkańców miasta Wolina i okolic ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz prowadzić zabawy w czasie Festiwalu Słowian i Wikingów w sierpniu 2007. Uczestnicy samodzielnie wykonają gry, zabawki oraz opracują program zabaw średniowiecznych.W tym celu będą zdobywać informacje z internetu, literatury, od członków stowarzyszenia oraz w czasie wyjazdu do skansenu w Torgelow. Będzie to alternatywny sposób spędzania wolnego czasu, okazja do nawiązania nowych znajomości, współpracy w grupie, możliwość podzielenia się zdobytą wiedzą z młodszymi kolegami, zainspirowanie i zachęcenie dzieci do poznania bogactwa historii średniowiecznego Wolina przez zabawę. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli historii i informatyki z gimnazjum, członków Stowarzyszenia Słowian i Wikinów oraz zaproszonych wykwalifikowanych rzemieślników. Swą pomoc zaoferowali rodzice młodzieży. Młodzież będzie bezpośrednim realizatorem projektu.

Budżet projektu: 8 400 zł

Dotacja: 5 800 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Wolinie

Miejscowość: Wolin

Ulica, nr domu i lokalu: Spokojna 1

Kod pocztowy i Poczta: 72-510 Wolin

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: kamieński

Adres strony internetowej: –

Zapraszamy na średniowieczny plac zabaw

Spokojna 9, 72-510 Wolin, Polska

Więcej