Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aby nie targał nami wiatr - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Cel:

Naszym celem jest nauczenie młodzieży wiejskiej zdobywać informacje (internet, spotkania osobowe), zachęcenie do aktywności w środowisku wiejskim (poprzez wyrażanie własnych poglądów). Udział w projekcie pozwoli również na pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu.

Odbiorcy projektu:

Grupa odbiorców to młodzież w wieku 14- 19 lat. mieszkająca w miejscowości Chociszewo, Lutol Suchy i Brójce a ucząca się w gimnazjum w Brójcach oraz w szkole średniej w Zbąszynku, Trzcielu i Międzyrzeczu.

Opis projektu:

Mieszkając w małej miejscowości mamy utrudniony start praktycznie w każdej dziedzinie życia, dlatego grupa RAZEM postanowiła pracować nad wyrównaniem szans startu w dorosłe życie dla naszej młodzieży. Postanowiliśmy to osiągnąć poprzez uczenie się, aktywizację i włączenie się w życie naszej społeczności. Możemy to osiągnąć poprzez wydawanie gazety 'Nasza Gazeta’. Grupę RAZEM stanowi młodzież mieszkająca w Chociszewie, Brójcach i Lutolu Suchym czyli absolwenci i uczniowie Gimnazjum w Brójcach. Łączy nas jedno, pasja nauki i chęć zrobienia czegoś dla naszych kolegów i koleżanek. Mamy od 14-19 lat. Chcąc samemu się uczyć, a jednocześnie zachęcić innych, postanowiliśmy wydawać gazetę o problemach nurtujących nas i nasze środowisko lokalne. Wydawanie gazety stanie się polem nauki: pisania artykułów, felietonów, przeprowadzania wywiadów, robienia fotografii, spotkań z ciekawymi ludźmi, wymiany doświadczeń i poglądów z innymi. Dzięki tej dodatkowej pracy zdobędziemy umiejętności, które ułatwią nam naukę w szkole i start w dorosłe życie. Przyznaną dotację pragniemy przeznaczyć na zakup sprzętu komputerowego, niezbędnego do wykonania projektu, dostęp do Internetu, zakup materiałów, reklamę i wyjazdy.

Budżet projektu: 11 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo 44

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Aby nie targał nami wiatr

Chociszewo 8, 66-304, Polska

Więcej