Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MGP – Młodzieżowa Giełda Przyrodnicza - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum Publiczne w Somoninie

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych młodzieży oraz kształtowanie w niej postaw aktywnych wobec rzeczywistości.

Odbiorcy projektu:

Bezpośredni uczestnicy projektu mają 13-15 lat, zamieszkują niewielkie miejscowości z terenu gminy Somonino.

Opis projektu:

Odbiorcy projektu uczestniczą w początkowej fazie projektu w wycieczkach poznawczych – pieszych oraz autobusowych, na podstawie których dokonują obserwacji i badań stanu zanieczyszczenia wód, powietrza i gleb zlewni rzeki Raduni (głownie na obszarze gminy Somonino) oraz zapoznają się z charakterystyką fizjograficzną regionu W niniejsze działania zostaną włączeni m.in. eksperci Stacji Limnologicznej UG, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwa Kartuzy, Urzędu Gminy. Planowane metody i formy pracy: eksperyment, doświadczenie, badania terenowe, projekt, ćwiczenia, praca z mapami tematycznymi, zabawy dydaktyczne, praca z różnymi żródłami informacji, wykłady, panele dyskusyjne, programy komputerowe, Internet. Ponadto zaplanowano zajęcia prowadzone przez zaproszonych ekspertów, na których w obecności społecznosci lokalnej będzie poruszana tematyka szczególnie intresująca mieszkańców naszej gmniny.Realizacja projektu wpłynie na pobudzenie aspiracji poznawczych młodzieży oraz kształtowanie w niej postaw aktywnych wobec rzeczywistości, a zarazem na poprawę jakości nauczania. Uczestnicy projektu nabędą umiejetnosci odnoszące się m.in. do prowadzenia samodzielnych badań i wyciągania na ich podstawie wniosków z zastosowaniem nowoczesnych metod działania.

Budżet projektu: 14 479 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum Publiczne w Somoninie

Miejscowość: Somonino

Ulica, nr domu i lokalu: Osiedlowa 17

Kod pocztowy i Poczta: 83-314 Somonino

Województwo: pomorskie

Powiat: kartuski

Adres strony internetowej: –

MGP – Młodzieżowa Giełda Przyrodnicza

Witosławy 5A, 83-314 Somonino, Polska

Więcej