Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zobacz – to takie proste! - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Nisku

Cel:

Poszerzenie wiedzy i umiejetności gimnazjalistów w zakresie prezentowania doświadczeń z fizyki, chemii, geografii, biologii i omawiania wniosków z nich płynących, które można przerowadzić w szkole. Sumienne przygotowywanie pokazów, edytowanie materiału filmowego i umieszczenie go na stronach WWW.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Nisku w wieku (13 – 16 lat) wybrani spośród wszystkich uczniów szkoły.

Opis projektu:

Celem projektu jest utworzenie szkolnej wirtualnej biblioteki zawierającej prezentacje doświadczeń, które w jasny poglądowy sposób wyjaśnią niektóre zjawiska zachodzące w przyrodzie. Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum, pracujący w trzech grupach:
– 'naukowcy’ uczniowie przygotowujący i prezentujący doświadczenia;
– 'filmowcy’ uczniowie, którzy najpierw opanują sztukę filmowania pokazów z wykorzystaniem kamery cyfrowej a, nastepnie sfilmują prezentowne doświadczenia;
-’informatycy’ uczniowie, którzy przygotują i umieszczą prezentacje na szkolnej stronie internetowej.
Z zasobów takiej biblioteki będą mogli korzystać wszyscy uczniowie chcący lepiej zrozumieć zjawiska przyrodnicze, o których bardzo często mówi się na lekcjach fizyki, chemii, biologii, geografii.
Informacje w niej zawarte ułatwią realizację treści lekcji z różnych przedmiotów, w przypadku nieobecności ucznia na zajeciach lekcyjnych pozwolą mu zrozumieć 'przerabiany materiał’.Realizacja programu wskaże uczniom możliwości jakie stwarza technologia komputerowa i internetowa i nauczy ich korzystać z w/w technologii.

Budżet projektu: 7 385 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Nisku

Miejscowość: Nisko

Ulica, nr domu i lokalu: Piaskowa 15

Kod pocztowy i Poczta: 37-400 Nisko

Województwo: podkarpackie

Powiat: niżański

Adres strony internetowej: http://

Zobacz – to takie proste!

Piaskowa 23A, 37-400 Nisko, Polska

Więcej