Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wioska dziennikarska - 2006

Realizowany przez:

Grupa nieformalna projektu Wioska Dziennikarska w Nowej Iwicznej

Cel:

Bezpośrednim celem projektu jest stworzenie grupy aktywnej młodzieży, która pod opieką profesjonalistów stworzy Pismo, jakiego tematyka oscylować będzie wokół kultury, nauki i integracji społecznej. Cel długodystansowy to zintegrowana, aktywna społeczność lokalna, działającej na rzecz wyrównywania szans młodzieży w dostępie do najlepszych wzorców kultury i edukacji.

Odbiorcy projektu:

Projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat, zam. lub uczącej się w Nowej Iwicznej.

Opis projektu:

Projekt przewiduje zorganizowane działania szkoleniowo-warsztatowe dla młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu Nowej Iwicznej oraz pozostałych obszarów gminy Lesznowola. W cotygodniowych dwugodzinnych spotkaniach młodzież będzie zdobywać umiejętności i wiedzę nt. tworzenia pisma kulturalnego, kultury jako takiej, regionu oraz UE. Wybrana na drodze konkursu wyróżniająca się grupa dwudziestoosobowa zostanie powołana do kolegium redakcyjnego, po czym podzielona na 5 zespołów tematycznych rozpocznie prace nad stworzeniem pierwszego i jedynego nowoiwiczyńskiego kwartalnego pisma, dot. spraw kulturalno-społecznych. Pismo to będzie kolportowane bezpłatnie.

Budżet projektu: 13 910 zł

Dotacja: 6 600 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna projektu Wioska Dziennikarska w Nowej Iwicznej

Miejscowość: Nowa Iwiczna

Ulica, nr domu i lokalu: Zimowa 39b/32

Kod pocztowy i Poczta: 05-500 Piaseczno

Województwo: mazowieckie

Powiat: piaseczyński

Adres strony internetowej: –

Wioska dziennikarska

Ignacego Krasickiego 28, 05-500 Nowa Iwiczna, Polska

Więcej