Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gazetka gimnazjalisty - 2006

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie

Cel:

Głównym założeniem projektu jest wydawanie miesięcznika Gazetka Gimnazjalisty przez 15-osobową grupę młodzieży gimnazjalnej w wieku 13-16lat. Celem projektu będzie przygotowanie młodzieży do prowadzenia gazetki szkolnej, poprzez zorganizowanie spotkań warsztatowych pod fachowym okiem redaktora z lokalnej gazety.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy to osoby w wieku13-16 lat, które często odwiedzają naszą świetlicę i dlatego chcemy sworzyć dla nich i pozostałych gimnazjalistów bazę do pisania gazetki, ponieważ wyrażają oni dużą chęć do wzięcia udziału w naszym projekcie. Inni odbiorcy,to pozostała młodzież i jej rodzice, nauczyciele, mieszkańcy wsi i władze gminy.

Opis projektu:

Grupa zapozna się z tajnikami zawodu dziennikarza poprzez przeprowadzanie sond, wywiadów, pisanie reportaży, wdrażanie własnych pomysłów, redagowanie tekstów i składu DTI, szukanie informacji z różnych źródeł, segregowanie wiedzy, fotografowanie itp.
Projekt obejmuje także wyjazd studyjny do redakcji Gazety Ostrowieckiej oraz warsztaty informatyczne pomocne w redagowaniu tekstów. Młodzież dzięki temu nauczy się nawiązywać kontakty innymi instytucjami i oraganizacjami. Projekt nauczy młodzież pozyskiwać informacje o swoim regionie, imprezach kulturalnych, ciekawych ludziach odwiedzających naszą gminę a także współpracy z innymi szkołami i władzami lokalnymi. Chcemy by nasz projekt, obok komunikowania się i uczenia, rozwinął u gimnazjalistów różne umiejętności takie jak: twórcze myślenie, planowanie pracy, własna prezentacja, aktywność, samodzielność, systematyczność i kreatywność. Poprzez realizację projektu młodzi ludzie staną się pewniejsi siebie, dzięki realizacji własnych pomysłów i opracowywanie w swojej gazetce tematów nurtujących. Zakładamy, że nasz projekt będzie cieszył i fascynował młodzież.

Budżet projektu: 8 750 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie

Miejscowość: Bałtów

Ulica, nr domu i lokalu: Bałtów 32

Kod pocztowy i Poczta: 27-423 Bałtów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: ostrowiecki

Adres strony internetowej: –

Gazetka gimnazjalisty

Bałtów 24, 27-423, Polska

Więcej