Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

INTERwizja edukacyjna - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Witoszynie

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie ciekawej oferty aktywizującej młodzież do działań na rzecz lokalnego środowiska (działania integrujące poprzez relacjonowanie wydarzeń gminnych), przy jednoczesnym rozwijaniu ich własnych zainteresowań oraz praktycznej weryfikacji zdobytych umiejętności. Innym celem jest wzrost zainteresowania życiem gminy ze strony odbiorców programów przygotowanych przez uczestników projektu, wywołane odbiorem relacji telewizyjnych.Celem projektu jest także zwrócenie uwagi na aspekt prawny emisji, a szczególnie na respektowanie praw autorskich.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkała na terenie gminy Wymiarki. Do potencjalnych uczestników zostanie skierowana otwarta oferta prezentująca program. Na wstępnym etapie nie przewiduje się ograniczania liczby chętnych. Beneficjent zorganizuje zajęcia w sposób umożliwiający wypróbowanie swoich sił przez wszystkich chętnych. Formowanie grupy docelowej ( przewiduje się około 15 osób) odbędzie się w drodze doboru naturalnego. Mniej konsekwentni i zdeterminowani sami zrezygnują.

Opis projektu:

Młodzież zorganizuje, uruchomi i samodzielnie będzie realizować telewizję internetową. Zadaniem młodzieży będzie przygotowywanie materiału do emisji tj. relacji z imprez i wydarzeń gminnych oraz przygotowanie i prezentacja wiadomości lokalnych. Młodzież zostanie przeszkolona z zagadnień telewizji internetowej, wymaganego sprzętu, jego podłączania i obsługi, użytkowania programu komputerowego do montażu materiału, zasad montażu i prezentacji. Efektem projektu, oprócz zdobycia przez uczestników nowej wiedzy i umiejętności, będą audycje nadawane przez kilka godzin dziennie. Materiał połączony w pętlę emitowany będzie na okrągło. Uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku od 13 do 19 lat, zamieszkująca na terenie gminy Wymiarki. Dotacja przeznaczona zostanie na zakup lub sfinansowanie kamery cyfrowej ze statywem, komputera z oprogramowaniem do montażu, DVD, miejsca na serwerze z możliwością jednoczesnego podpięcia stu odbiorców, karty telewizyjnej do komputera, usługi bezprzewodowego intrernetu do nadawania na żywo z pleneru, okablowania, wynagrodzenia informatyka, zapoznanie się z pracą TVP Wrocław i TV Magma w Nowej Soli, plakat informujący o programie i możliwości odbioru telewizji, zakończenie programu, materiały biurowe.

Budżet projektu: 27 552 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Witoszynie

Miejscowość: Witoszyn

Ulica, nr domu i lokalu: Marii Konopnickiej 4

Kod pocztowy i Poczta: 60-131 Wymiarki

Województwo: wielkopolskie

Powiat: żagański

Adres strony internetowej: –

INTERwizja edukacyjna

Kombatantów 3, 68-131 Witoszyn Górny, Polska

Więcej