Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa stacja kosmiczna, czyli życie na orbicie - 2007

Realizowany przez:

Beskidzki Klub Astronomiczny Polaris w Sopotni Wielkiej

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aktywności i walka z defaworyzacją społeczną wśród młodzieży poprzez samodzielne kreowanie wizerunku ich własnej przyszłości. Podjęcie próby dokonania samodzielnego wyboru stylu i sposobu życia – porównanie dnia dzisiejszego z przyszłością – życie w kosmosie. Samodzielne określenie i zdefiniowanie problemów natury społecznej takich jak bierność, brak zainteresowań, mały poziom wiedzy, użalanie się nad sobą poprzez popadanie w nałogi itp.

Odbiorcy projektu:

Przedział wiekowy beneficjentów 13-19 lat, zamieszkujących miejscowość Sopotnia Wielka oraz wsie sąsiednie w gmienie Jeleśnia, a także uczestnicy (ten sam wiek) z gmin ościennych (Koszarawa, Świnna, Radziechowy-Wieprz, Ujsoły i inne – do 20tys. mieszkańców).

Opis projektu:

Nasze przedsięwzięcie ma za zadanie wzbogacić wiedzę z zakresu nauk ścisłych, doświadczenie praktyczne, wrażliwość i aktywność społeczną oraz tolerancję i równouprawnienie dzieci i młodzieży z terenu Sopotni Wielkiej oraz okolicznych miejscowości z regionu gminy Jeleśnia i gmin ościennych (do 20 tys. mieszkańców). Młodzież zbuduje wnętrze stacji kosmicznej, wykona makietę H0 powierzchni Księżyca, będzie uczestniczyć w praktycznych zajęciach fizycznych, obserwacjach satelitów na nocnym niebie i wiele innych. Za pomocą Mobilnego Obserwatorium (TSA), koordynatorzy wykonają szereg pokazów i animacji komputerowych, powstanie również kosmiczny ogródek do trenowania małych astronautów. Młodzież dorówna swoim sąsiadom z zachodniej Europy, ponieważ będzie miała szansę doznać życia na kosmicznej stacji w przyszłości, w której Polska młodzież w rzeczywistości ma niestety małe szanse się znaleźć.

Budżet projektu: 30 300 zł

Dotacja: 18 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Beskidzki Klub Astronomiczny Polaris w Sopotni Wielkiej

Miejscowość: Sopotnia Wielka

Ulica, nr domu i lokalu: Sopotnia Wielka 174

Kod pocztowy i Poczta: 34-340 Jeleśnia

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://www.polaris.org.pl

Młodzieżowa stacja kosmiczna, czyli życie na orbicie

Sopotnia Wielka 2, 34-341, Polska

Więcej