Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Różana wieś - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Różanki w Różance

Cel:

Celem projektu Różana wieś jest wypracowanie u młodzieży wiary w siebie, że jest zdolna i może coś osiągnąć, a przez to zdobyć perspektywy na życie i pomóc innym odnaleźć sens życia. Wprowadzając w czyn zdobytą wiedzę, obsługę komputera, pisanie mini-projektów, realizowany projekt pozwoli jej zdobyć umiejętności martekingu i możliwości pracy na miejscu. Młodzież poprzez cykl 14 szkoleń tematycznych (które sama wybierze według zainteresowań) zdobędzie umiejętność współpracy, wytwarzania produktu, handlu, promocji własnych umiejętności. Wpłynie to na właściwy wybór drogi życiowej i szkoły.

Odbiorcy projektu:

W projekcie bezpośrednio zaangażowana będzie młodzież wsi Różanka w wieku od 13 do 19 lat. Są oni uczniami różnych szkół: gimnazjów, szkół zawodowych, techników i liceum ogólnokształcącego. Zrealizowali dwa projekty Kraina Róż i Rosarium Klub, a obecny projekt pozwoli zwieńczyć podjęty trud pracy. Sposób rekrutacji młodzieży: poprzez ogłoszenia na tablicy ogłoszeń, gazetkę dwumiesięcznik Słowo z Różanki, w sklepach oraz podczas Mszy św. w kościołach, a także w rozmowach bezpośrednich.

Opis projektu:

Dzięki realizacji tego projektu pragnęlibyśmy osiągnąć sukces, jaki zdobyli inni lub większy. Wiele słyszeliśmy o realizacji projektów pt. Wioska tematyczna dlatego naszym marzeniem jest stworzenie u nas wsi tematycznej pt. Różana wieś, bo tak pokochaliśmy naszą miejscowość i najpiękniejszy kwiat jakim jest róża. Realizowaliśmy projekt Kraina Róż, Rosarium Klub a teraz chcemy się nauczyć wytwarzać produkt lokalny, który stałby się motorem rozwoju naszej miejscowości, a dla nas perspektywą życia w tej miejscowości. Uprawiamy róże na polu i w doniczkach, pielęgnujemy już posadzone. Uczymy się wytwarzać różnorodną gamę produktów na bazie róży (z kwiatów, owoców, łodyg). Produkty spożywcze, rzemiosło artystyczne i inne o jakich się dowiemy, zbierzemy w katalog, który będziemy promować na całą Polskę i oferować ich sprzedaż jako produkt lokalny. Działalność Klubu Rosarium stwarza nam bazę do spotkań, a coroczna impreza – Festiwal Róż, okazję do promocji na całą Polskę. Szkolenie przez ogrodnika pomoże nam w prowadzeniu własnej uprawy róż. Warsztaty tematyczne pozwolą nam opracować i nauczyć się wytwarzania poszczególnych wyrobów i produktów na bazie róż (wypieki z nadzieniem różanym, dżemy, herbata różana, malowanie porcelany, wyrób krzyżyków, korony cierniowe, papeterie, kartki…)

Budżet projektu: 36 400 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Różanki w Różance

Miejscowość: Różanka

Ulica, nr domu i lokalu: Różanka 15

Kod pocztowy i Poczta: 57-530 Międzylesie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

Różana wieś

Różanka 57, 57-530, Polska

Więcej