Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Festiwal Filmowy – Stop Agresji - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Gminy Zabór w Zaborze

Cel:

Celem projektu jest zorganizowanie festiwalu filmowego, na którym młodzież zaprezentuje zrealizowane przez siebie filmy mówiące o tym, jak radzić sobie z agresją.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są uczniowie gimnazjów z Czerwieńska, Przylepu i Zaboru. Zaangażowane są również osoby zainteresowane własnym rozwojem, pragnące zdobywać nowe umiejętności, poznawać nowych ludzi.

Opis projektu:

Celem projektu jest organizacja festiwalu filmowego, na którym zostaną zaprezentowane nakręcone przez młodzież trzech gmin – Zaboru, Przylepu i Czerwieńska – filmy z przesłaniem: STOP AGRESJI. Przygotowaniem do pracy są wyjazdy do poznańskiego oddziału telewizji, poznanie kulis teatru, spotkanie z przedstawicielami grupy filmowej Sky Piastowskie oraz redaktorem lokalnej gazety. Młodzież uczestniczy w warsztatach – Jak sobie radzić z agresją? Poznaje tajniki pracy ekipy filmowej, przygotowuje scenariusz filmu i w grupach 10 – 12 osobowych kręci go. Korzystając ze sprzętu komputerowego, komponuje muzykę, dogrywa dźwięk i montuje film. Równolegle pracuje nad reklamą, przygotowaniem plakatów i wydaniem okazjonalnej gazetki. Finansiści śledzą poczynania poszczególnych ekip i przedstawiają rachunek ekonomiczny całego przedsięwzięcia. Poszukują na lokalnym rynku sponsorów, którzy mogliby wesprzeć daną ekipę filmową. Efektem pracy będzie wielka gala i rozdanie nagród – Napoleonów (w okolicy rośnie dąb, przy którym – jak głosi legenda – odpoczywał sam cesarz). Przewidziany jest udział dziennikarzy, władz wszystkich gmin uczestniczących w realizacji projektu oraz społeczności lokalnej. Specjalna grupa zatroszczy się o to, aby na przyjęciu po wielkiej gali uczestnicy mogli skosztować potraw przygotowanych przez konkurujące ze sobą grupy. Różnorodność podejmowanych działań pozwoli na zaangażowanie bardzo dużej grupy uczniów. Każdy zobaczy, że poważne przedsięwzięcie wymaga współpracy wielu osób. Dofinansowanie przeznaczono przede wszystkim na zorganizowanie wycieczek, spotkań z ludźmi sukcesu, honoraria dla prowadzących warsztaty oraz zakup sprzętu (rzutnik multimedialny, ekran, materiały dekoracyjne).

Budżet projektu: 25 005 zł

Dotacja: 16 600 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Gminy Zabór w Zaborze

Miejscowość: Zabór

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 15

Kod pocztowy i Poczta: 66-003 Zabór

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: –

Festiwal Filmowy – Stop Agresji

Osiedle Lido 2, 66-003 Zabór, Polska

Więcej