Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pracownia Fotograficzna Freedom - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Freedom w Krasnystawie

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aktywności młodzieży, przeciwdziałanie demoralizacji młodzieży poprzez stwarzanie alternatywnych sposobów spędzania czasu poza szkolnego oraz stworzenie pierwszej pracowni fotograficznej w miasteczku Krasnystaw.

Odbiorcy projektu:

10-osobowa grupa młodzieży z terenu miasta Krasnystaw, w wieku od 13 do 19 lat, działająca przy Stowarzyszeniu FREEDOM, starająca się stworzyć pierwszą w mieście żywą pracownie fotograficzną oraz pośrednio społeczność lokalną miasta Krasnystaw, dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz osoby niepełnosprawne.

Opis projektu:

W ramach projektu powstaje pierwsza w mieście Pracownia Fotograficzna FREEDOM dla młodzieży z terenu miasta Krasnystaw w wieku od 13 – do 19 lat. Projekt jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie wśród lokalnej młodzieży na działania fotograficzne, które wykazała ankieta przeprowadzona przez nasze stowarzyszenie. W ramach projektu 10-osobowa zdeklarowana grupa młodzieży działająca przy Stowarzyszeniu FREEDOM, organizuje zaplecze merytoryczno-techniczne, aby móc rozwijać swoje zainteresowania z zakresu fotografii. W trakcie projektu prowadzone są 3 razy w tygodniu stałe bezpłatne zajęcia teoretyczne i praktyczne z fotografii klasycznej, cyfrowej, ciemni fotograficznej, grafiki komputerowej oraz organizacji wystaw fotograficznych. W ramach projektu oraz zajęć młodzież uczy się: posługiwać aparatami analogowymi i cyfrowymi, pracy w ciemni fotograficznej, samoorganizacji w grupie, autoprezentacji, organizacji 3 wystaw fotograficznych, pozyskiwania sponsorów na plenery fotograficzne lub wystawy, współpracy z lokalnymi władzami. Młodzi ludzie realizują również różnorodne tematy z zakresu fotografii: reportażowej, portretowej, architektonicznej czy np. reklamowej. Zajęcia prowadzone są przez Grzegorza Bojarczuka – absolwenta PWSFTiT w Łodzi. W ramach projektu prowadzone są 3 spotkania z różnymi docenionymi artystami fotografami prezentującymi różne dziedziny i techniki fotografii.
Dotację przeznaczono na zakup cyfrowego aparatu, komputera do obróbki grafiki komputerowej i przygotowywania wystaw, drukarki fotograficznej, fotoram, materiałów światłoczułych, biurka i krzeseł oraz wynagrodzenia dla nauczyciela (prowadzącego zajęcia), koordynatora oraz zaproszonych fotografów.

Budżet projektu: 28 040 zł

Dotacja: 17 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Freedom w Krasnystawie

Miejscowość: Krasnystaw

Ulica, nr domu i lokalu: Okrzei 33/10

Kod pocztowy i Poczta: 22-300 Krasnystaw

Województwo: lubelskie

Powiat: krasnostawski

Adres strony internetowej: –

Pracownia Fotograficzna Freedom

Okrzei 102, 22-300 Krasnystaw, Polska

Więcej