Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gadzia @rcheologia - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasze Gady w Gadach

Cel:

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i pobudzenie aktywności poznawczej uczestników projektu w oparciu o lokalne zasoby historyczne, udrożnienie dostępu do autorytetów z dziedziny historii, archeologii i etnografii,oswojenie z nowoczesnymi technologiami poprzez udostępnienie komputerów, internetu, drukarki i obecności informatyka.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu ma być ok. 20-osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej ze wsi Gadów i Tuławek.

Opis projektu:

Projekt Gadzia @rcheologia rozbudza w młodzieży pasje poznawcze i twórcze w oparciu o dziedzinę nauki, jaką jest archeologia (w naszym przypadku w odniesieniu do historii naszej okolicy), jak również powiązać ją z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych. Działania projektu skierowane są na następujące obszary: od nauki profesjonalnego odczytywania znaków czasu z pomocą archeologów, badaczy, historyków, m.in. z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego (spotkania, wycieczki po okolicy), poprzez praktyczne spotkanie z dawnymi technologiami i rzemiosłem (ceramika i brązownictwo) we współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie (wycieczka do muzeum i warsztaty), po stworzenie profesjonalnej strony internetowej dokumentującej wszystkie działania projektu. Stronę tworzą i redagują sami uczestnicy podczas cyklicznych spotkań z informatykiem. Takie połączenie wiedzy historycznej ze swobodą użytkowania współczesnych technologii wzmocnia szanse gimnazjalistów na lepszy start w szkole średniej. Budując stronę internetową wykorzystane są prywatne łącza i komputer.
Z dotacji sfinansowany jest drugi komputer (laptop), drukarka, materiały biurowe, domena i miejsce na serwerze, materiały i narzędzia do przeprowadzenia warsztatów ceramicznych i brązowniczych, wycieczka do muzeum w Węgorzewie oraz wynagrodzenie osób realizujących projekt.

Budżet projektu: 29 250 zł

Dotacja: 16 500 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasze Gady w Gadach

Miejscowość: Gady

Ulica, nr domu i lokalu: Gady 14A

Kod pocztowy i Poczta: 11-001 Dywity

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olsztyński

Adres strony internetowej: –

Gadzia @rcheologia

Gady 29A, 11-001, Polska

Więcej