Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odwaga cywilna odwagą sceniczną! - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie kulturalne EURO-ART w Kępnie

Cel:

Zwiększenie umiejętności pokonywania strachu i przełamywania własnej wstydliwości w nowych sytuacjach w 25 osobowej grupie młodzieży – 15 dziewcząt, 10 chłopców, w wieku 16-17 lat z Liceum Ogólnokształcacego nr 1 w Kepnie, z terenu miasta i gminy Kępno w terminie od 1.09.2011 roku do
30.11.2012 roku przez cykl form plenerowych i warsztatów skupionych wokół teatru oraz przygotowanie wydarzeń w przestrzeni miejskiej – gry ulicznej, flash moba i happeningu.

Odbiorcy projektu:

25 uczestników w wieku 16-17 lat
Młodzież z kępinskiego liceum ogólnokształcacego, mająca duże
aspiracje,ale mimo wszystko niepewna siebie i niewierząca w swoje możliwosci. Część uczestników ma niższa samoocene bo musi dojeżdżać do szkoły z okolicznych wsi i boi się oceny kolegów z miasta.

Opis projektu:

Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie młodzieży w Kępnie, która, jak pokazuje diagnoza, ma problem z nieśmiałością i strachem przed nowymi sytuacjami. Uczestnictwo w projekcie umożliwia nabycie umiejętności pokonywania strachu i wstydliwości za pomocą metod teatralnych, które ze względu na swą specyfikę, najłatwiej przekładają się na codzienne życie. Projekt składa się z działań teoretycznych zawierających pełen wachlarz szkoleń z zakresu komunikacji interpersonalnej, wykładów i spotkań z psychologami, dziennikarzami i pasjonatami, jak i działań praktycznych, inspirujących wyjazdów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów i instruktorów pracujących z młodymi ludźmi na co dzień. Młodzież, współtwórca harmonogramu i działań projektu, będzie samodzielnie tworzyć wydarzenia artystyczne adresowane do innych, pokazując środowisku kępińskiemu, że można w nowy sposób, twórczo działać w przestrzeni miejskiej, przy okazji udowadniając sobie, że warto wychodzić z inicjatywą.

Budżet projektu: 29 228 zł

Dotacja: 21 800 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie kulturalne EURO-ART w Kępnie

Miejscowość: Kępno

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza 26a

Kod pocztowy i Poczta: 63-600

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kępiński

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekakepno.pl/euro-art.html

Odwaga cywilna odwagą sceniczną!

Warszawska 23, 63-600 Kępno, Polska

Więcej