Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Handmade – Ręcznie robione. - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ago-Trójka w Pleszewie

Cel:

Zapewnienie możliwości rozwoju zainteresowań 27 gimnazjalistom i absolwentom Gimnazjum nr 3 i 1 w Pleszewie poprzez cykl popołudniowych zajęć w okresie od 09. 2011 do 11.2012. Nawiązanie przez młodzież kontaktów w środowisku lokalnym pozwalających na prowadzenie i wzbogacanie działań modelarskich i artystycznych. Zaprezentowanie środowisku osiągnięć młodzieży, w tym tych
nawiązujących do tradycji i współczesności regionu. Stworzenie warunków do rozwijania zainteresowań w przyszłości.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie oraz absolwenci tej szkoły.
Zapraszamy także gimnazjalistów z „1”, z którymi wcześniej
nawiązaliśmy kontakty oparte na wspólnych zainteresowaniach.
Większość ma doświadczenie w dziedzinie modelarstwa oraz działań
artystycznych. Oni „wciągają” zainteresowanych.

Opis projektu:

W dwóch pleszewskich gimnazjach działają nieformalne grupy młodzieży. Kółko plastyczne „Plamka” i Klub Modelarski. Młodzi mieli okazję spotkać się podczas imprezy prezentującej pasje młodzieży. Okazało się, że łączy ich chęć tworzenia, samodzielnego realizowania swoich artystycznych i modelarskich pomysłów. Projekt łączy te dwie pasje. Młodzież działa w trzech grupach. Pierwsza – plastyczna rozwija zdolności artystyczne, pracując różnymi technikami plastycznymi. Druga tworzy makietę kolejową inspirowaną jedyną w Europie trójszynową linią kolejową Pleszew-Kowalew. Trzecia zajmuje się redukcyjnymi modelami lotniczymi, zdobywając wiedzę z historii lotnictwa i regionu. Nawiązujemy kontakty w środowisku z artystą plastykiem (absolwentem jednej ze szkół, z której są uczniowie i byłym nauczycielem), ze Stowarzyszeniem Przewozów Lokalnych użytkującym linię kolejową, z Aeroklubem. Rozwijając zainteresowania poznają swój region, nawiązują kontakty, przekonują się o zdolnościach, planują działania.

Budżet projektu: 49 275 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ago-Trójka w Pleszewie

Miejscowość: Pleszew

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Krzywoustego 4

Kod pocztowy i Poczta: 63-300 Pleszew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej:

Handmade – Ręcznie robione.

Bojanowskiego 4, 63-300 Pleszew, Polska

Więcej