Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

3 x R - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz środowiska lokalnego gminy Złotniki Kujawskie „Równe Szanse”

Cel:

Zwiększenie umiejętności efektywnego planowania czasu wolnego dla 25 osób, gimnazjalistów z gminy Złotniki od 1.IX.11 -30.XI.12 poprzez samodzielne organizowanie i udział w dodatkowych zajęciach. Podniesienie przekonania o możliwości pokonywania własnych ograniczeń i stereotypów w myśleniu przez poszukiwanie i rozwijanie zainteresowań. Niwelowanie poczucia niższości w stosunku do rówieśników z miasta. Kształtowanie postawy zaradności i samodzielności w dążeniu do realizacji celów życiowych .

Odbiorcy projektu:

Dziewczęta i chłopcy z wiejskiej gminy Złotniki Kuj, większość z rodzin
rolniczych, popegeerowskich(Kobelniki i Bedzitowo) oraz po RSP
(Pechowo, Broniewo),

Opis projektu:

Tematyką łączącą wszystkie działania jest RUCH. Projekt będzie realizowany w 3 modułach: I aktywność fizyczna (liga siatkówki dla zespołów z 6 miejscowości uczęszczających do gimnazjum, wyjazdy rowerowe/rajdy piesze; II RUCH-ekspresja (warsztaty ruchu scenicznego, taniec); III RUCH – w naukach ścisłych z wykorzystaniem TI (ruch w fizyce i chemii: doświadczenia, biologia: wpływ wysiłku fizycznego na człowieka, geografia: ruchy wody a klimat, ruchy planet w Układzie Słonecznym; TI-Excel, Vidshell, PowerPoint, programy do obróbki zdjęć, blog związany z ruchem i projektem; technologia Kinect z projektorem jako urządzeniem wyświetlającym). Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu na 8 godzinie lekcyjnej, podczas oczekiwania na odwóz. Odbędą się również wyjazdy tematyczne: park linowy, mecz siatkówki, opera(balet), koncert rockowy, kręgielnia i spotkania z ekspertami (sportowiec, aktor, fizyk, tancerz baletowy, para taneczna).

Budżet projektu: 48 695 zł

Dotacja: 37 700 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz środowiska lokalnego gminy Złotniki Kujawskie „Równe Szanse”

Miejscowość: Złotniki Kujawskie

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców Wlkp. 1

Kod pocztowy i Poczta: 88-180 Złotniki Kujawskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: inowrocławski

Adres strony internetowej: http://

3 x R

Powstańców Wielkopolskich 3, 88-180 Złotniki Kujawskie, Polska

Więcej