Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czas i my - 2011

Realizowany przez:

Klub Sportowy 'Albatros’

Cel:

Celem naszym jest zainteresowanie naszych kolegów naukami scisłymi, aby co najmniej 20% uczestniczących w projekcie gimnazjalistów z naszej wsi zdecydowało sie na szkoły o profilu technicznym a następnie kontynuowało nauke na uczelniach technicznych. Zdecydowanie pomoże nam to zdobyc zawód, który da nam gwarancje zatrudnienia w przyszłosci.

Odbiorcy projektu:

Młodzież szkół gimnazjalnych i średnich w wieku od 13 do 19 lat zamieszkująca w Jaskowicach Legnickich oraz chętna z innych miejscowości z terenu Gminy Kunice.

Opis projektu:

Wielu z nas ma problemy z naukami ścisłymi. Aby im zaradzić postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, tak jak to uczynili nasi starsi koledzy z naszej wsi w 2006 r. uczestnicząc w realizacji projektu 'A nad nami tylko niebo’ pod patronatem OSP w Kunicach. Stwierdzili, że nauka przez zabawę ma naprawdę sens, wielu z nich polubiło przedmioty ścisłe i dzisiaj studiują na wydziałach technicznych. Diagnoza przygotowana przez nas z pomocą naszego pedagoga utwierdziła nas w przekonaniu, że na 26 uczniów (gimnazjum i szkoły średnie), ponad 54% ma problemy z matematyką, fizyka, chemia. Grupa ponad 70% ankietowanych opowiedziała się za potrzebą realizacji w/w projektu, w którym będziemy prowadzić badania, ćwiczenia i obserwacje zachodzących zjawisk. Nasi starsi koledzy wybudowali u nas zegar słoneczny, barometr. My chcemy po sobie również pozostawić trwały ślad w postaci wybudowania zegara tarczowego, elektronicznego. Zajmiemy się ogólnie 'czasem’. Odbywać się będą zajęcia matematyczno-fizyczno-przyrodnicze, prowadzone za pomocą doświadczeń. Zbadamy znaczenie i działanie czasu wśród mieszkańców. Przeprowadzimy badanie ankietowe jaką rolę odgrywa czas w naszym lokalnym środowisku. Rezultatami naszych badań podzielimy się z
mieszkańcami na zorganizowanym festynie, wykorzystując pokaz multimedialny. Do naszych działań zaprosimy chętną młodzież z innych miejscowości z terenu gminy, którą włączymy do prac projektowych przy budowie zegarów. Do współpracy zaprosimy GOKiS, zakłady pracy i naszych rodziców oraz wszystkich chętnych, którzy chcą nam udzielić pomocy. Zakupimy komputer, aparat fotograficzny.

Budżet projektu: 9 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Klub Sportowy 'Albatros’

Miejscowość: Jaśkowice Legnickie

Ulica, nr domu i lokalu: Jaśkowice Legnickie 45a

Kod pocztowy i Poczta: 59-216 Kunice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Czas i my

689F+V6 Jaśkowice Legnickie, Polska

Więcej