Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Lubię to – dziobię to! - 2011

Realizowany przez:

Fundacja Animacji Lokalnej 'Fraktal’

Cel:

Celem projektu jest: podwyższenie u 15 młodych osób w wielu 13 – 19 lat z Gminy Kamionka i Firlej umiejętności samodzielnego planowania i dążenia do postawionych celów, poprzez zaplanowanie na cotygodniowych spotkaniach 6 dniowej wyprawy pieszej, uczestnictwo w wyprawie oraz podzielenie sie zdobytym doswiadczeniem podczas wystawy na zakonczenie projektu.

Odbiorcy projektu:

Grupą odbiorców będzie młodzież w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Kamionka i Firlej. Zrekrutowana zostanie na spotkaniach informacyjnych o projekcie w Kamionce oraz Firleju, trzon grupy (7 osób) stanowić będzie młodzież która brała udział w pisaniu projektu, 8 osób zrekrutujemy na spotkaniach.

Opis projektu:

Projekt ma na celu umożliwienie podejmowania samodzielnych decyzji w dążeniu do celu oraz brania odpowiedzialności za swoje działania. Ma pomóc rozwinąć skrzydła i spróbować czegoś nowego.Projekt nazywa się: „Lubię to – dziobie to!” i jest inspirowany wcześniejszym projektem „Aktywni w działaniu”. Pomysłem projektu jest przygotowanie się do wyprawy, wymyślenie co chcielibyśmy zobaczyć, wybranie celu i stworzenie planu aby go osiągnąć. Na spotkaniach będziemy tworzyć plan wycieczki, dowiadywać się o transport, gdzie można spać i co zjeść. Razem z koordynatorem będziemy tworzyć pisma o wsparcie do firm i Gminy i rezerwować noclegi. Chcemy też przygotować kondycję do wyprawy, dlatego 1 lub 2 razy w miesiącu będziemy chodzić na basen lub siatkówkę, a w lecie na wycieczki rowerowe i piesze. Oprócz tego chcemy zarazić innych chęcią działania, a nie siedzenia w domu, dlatego będziemy zapraszać ich na spotkania (raz w miesiącu) i grać z nimi w gry integracyjne (BANG, Prawo dżungli, Palce w Pralce itp.) Na koniec chcemy zorganizować wystawę zdjęć i prezentację multimedialną, żeby pokazać, że jak się chce to można. Po projekcie będziemy gotowi na większe wyzwania – zrobienie imprezy dla młodszych dzieciaków, zrobienie warsztatów, rajdu wędrownego, a nawet wyjazdu za granicę.

Budżet projektu: 11 220 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Animacji Lokalnej 'Fraktal’

Miejscowość: Kierzkówka

Ulica, nr domu i lokalu: Kierzkówka 42A

Kod pocztowy i Poczta: 21-132 Kamionka

Województwo: lubelskie

Powiat: lubartowski

Adres strony internetowej: http://fundacjafraktal.org

Lubię to – dziobię to!

Kierzkówka-Kolonia 27, 21-132, Polska

Więcej