Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ja i moja „Mała Ojczyzna” - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Bractwo Nowego Światła

Cel:

Celem projektu jest zaktywizowanie młodych ludzi do uczestnictwa w tworzeniu działań kulturalnych, zaszczepianie w nich tradycji i przywiązania do regionu oraz nabycie cennych umiejętności,które mogą przemienić się w pasję i pomysł na życie.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu maja być dzieci i młodzież w wieku 13-19 lat ze wsi Połomia, wybrane na podstawie samodzielnych zgłoszeń.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży, umożliwienie poznawania lokalnej historii, pielęgnacja kultury i tradycji poprzez konkretne działania. W ramach projektu dla uczestników odbędą się szkolenia, spotkania i warsztaty z zakresu historii i kultury regionu, fotografii, zajęć dziennikarskich i plastycznych, jak również rozwoju osobowości i określania celów życiowych. Sposobem realizacji poszczególnych działań będzie zapraszanie wykwalifikowanych i kompetentnych osób, które poprowadzą zajęcia i będą motywowały dzieci i młodzież do aktywnej pracy w grupie. Efektem realizacji projektu będzie wystawa starych i nowych fotografii wsi Połomia, rysunków plastycznych oraz prezentacji ustnej na temat jej historii wykonanych przez uczestników projektu, a także wydanie folderu poświęconego historii, kulturze i tradycji wsi Połomia. Cały opracowany materiał zostanie zaprezentowany na „święcie projektu” całej społeczności lokalnej. Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież będzie nawiązywać nowe kontakty, samodzielnie szukać źródeł informacji, spotykać się z psychologiem i pedagogiem, uczyć się będą sztuki autoprezentacji i budowania pozytywnych relacji. Podczas zajęć, spotkań z gośćmi i wyjazdu będzie miała możliwość analizy swoich mocnych i słabych stron. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w miesiącu.

Budżet projektu: 12 450 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Bractwo Nowego Światła

Miejscowość: Błażowa

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 30

Kod pocztowy i Poczta: 36-030 Błażowa

Województwo: podkarpackie

Powiat: aleksandrowski

Adres strony internetowej: http://bns.org.pl

Ja i moja „Mała Ojczyzna”

Połomia 493, 38-115, Polska

Więcej