Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Wolontariusza - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepelnosprawnych i Wykluczonych Spolecznie „Drabina”

Cel:

Projekt 'Klub Wolontariusza’ ma na celu: Wspieranie rozwoju twórczości i samodzielności młodych ludzi, poprzez ich bezinteresowne działania na rzecz innych osób, w szczególności na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych oraz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku gimnazjalnym z terenu gminy Krynki.

Opis projektu:

Projekt pt.’ Klub wolontariusza’ przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum z gminy Krynki. Jego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi poprzez ich bezinteresowne działania na rzecz innych osób, w szczególności na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych oraz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach projektu chętni, młodzi ludzie będą się spotykać raz w tygodniu w okresie od stycznia do lipca. Podczas zajęć warsztatowych młodzi wolontariusze zapoznani zostaną z ideą wolontariatu oraz będą mieli okazję stworzyć mapę swoich mocnych stron, predyspozycji, umiejętności, a także określić nad czym mają popracować i co w sobie doskonalić. Następnie wolontariusze będą pracować nad własnymi pomysłami na mini projekt w naszym miasteczku. W rezultacie zostaną zorganizowane działania na rzecz środowiska lokalnego typu: gry i zabawy dla najmłodszych, pomoc osobom niepełnosprawnych i starszym (robienie zakupów, czytanie książek, sprzątanie itp.), pomoc w organizacji imprez integracyjno- kulturalnych, pomoc w realizacji projektów edukacyjnych. Poprzez bycie wolontariuszem młody człowiek nabędzie umiejętności które przydadzą mu się w nauce oraz przyszłym życiu zawodowym m.in. umiejętność organizacyjne, współdziałania w zespole, diagnozowania potrzeb swoich i potrzeb społecznych, dokonywania wyborów i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Z dotacji zostaną pokryte koszty osobowe, materiały promocyjne i materiały do zajęć typu papier, farby itp. oraz koszty rozliczenia projektu.

Budżet projektu: 7 000 zł

Dotacja: 4 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepelnosprawnych i Wykluczonych Spolecznie „Drabina”

Miejscowość: Krynki

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 56/1

Kod pocztowy i Poczta: 16-120 Krynki

Województwo: podlaskie

Powiat: sokólski

Adres strony internetowej: –

Klub Wolontariusza

Nadrzeczna 15, 16-120 Krynki, Polska

Więcej