Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzież ma głos - 2011

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności przygotowania i przeprowadzenia wystąpień publicznych przez 15-os. grupę młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu gminy Linia w czasie od I do VI 2012 r. oraz zaprezentowanie podczas spotkań z władzami lokalnymi, organizacjami i grupami rówieśniczymi zebranych opinii na ważne dla młodzieży tematy dotyczące życia w społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcą jest młodzież wieku 13-19 lat z gminy Linia.

Opis projektu:

Projekt kierowany jest szczególnie do osób mających problemy z zabieraniem głosu w szerszym gronie. Uczestnicy pod opieką informatyka stworzą i prowadzić będą młodzieżowe forum internetowe, na którym młodzież będzie wypowiadać swoje zdanie na ważne dla niej tematy. Zebrane opinie posłużą poszczególnym pięciu 3-os. grupom do stworzenia i przedstawienia prezentacji na wybrany temat na adekwatnym do problemu forum publicznym, np. zebranie wiejskie, posiedzenie rady gminy, rady pedagogicznej szkoły, zebrania organizacji lokalnych oraz na 2 spotkania w gronie rówieśników. Aby przygotować się do wystąpień uczestnicy przejdą cykl warsztatów dotyczący przygotowywania i przeprowadzania wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej oraz kreowania wizerunku. Zorganizują też spotkanie w Urzędzie Gminy z VIPami, poznają sposób działania urzędu, rady gminy i lokalne organizacje. Młodzież rozwinie postawę kreatywności i aktywności w swoim środowisku, umiejętność pracy grupowej, analizy i selekcji danych, prezentacji publicznej. Nabędzie umiejętności społecznych, nawiąże kontakty z instytucjami lokalnymi. Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym umiejętnościom młodzież zwiększy swoje szanse na odgrywanie znaczącej roli w życiu społeczności lokalnej.

Budżet projektu: 11 830 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Miejscowość: Linia

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna1

Kod pocztowy i Poczta: 84-223 Linia

Województwo: pomorskie

Powiat: wejherowski

Adres strony internetowej: http://www.bpgl.pl

Młodzież ma głos

Osiedlowa 3, 84-223 Linia, Polska

Więcej