Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Soleckie laboratorium chemiczne - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Solec Zdrój w Solcu Zdroju

Cel:

Celem projektu jest zagospodarowanie w atrakcyjny sposób czasu wolnego gimnazjalistów, stworzenie uczniom możliwości samodzielnego wykonywania eksperymentów chemicznych, zapoznanie uczniów z pracą chemika, rozbudzenie zainteresowań chemicznych, zdobycie wiedzy o składzie naszych wód, a jednocześnie poznanie historii uzdrowiska.

Odbiorcy projektu:

W programie weźmie udział grupa uczniów – około 30 z wszystkich klas gimnazjum, w wieku 13-16 lat,o różnym poziomie intelektualnym, z różnych środowisk, zamieszkująca w Solcu jak i innych miejscowościach naszej gminy, która będzie dowożona autobusem szkolnym, a jeżeli zajdzie potrzeba – przez rodziców.

Opis projektu:

Realizacja projektu pozwala w atrakcyjny sposób zagospodarować wolny czas uczniów, pomaga im rozwinąć zainteresowania wiedzę chemiczną, a jednocześnie umożliwia poznanie walorów soleckich wód zdrojowych. Uczestnikami projektu jest grupa uczniów tutejszego gimnazjum. Praca młodych ludzi polega na przygotowaniu materiałów naukowych i pracowni do pracy laboratoryjnej, a następnie wykonaniu serii doświadczeń mających na celu rozpoznanie składu jakościowego lokalnych wód. Obecnie w Solcu istnieją dwa źródła wody leczniczej: solanki jodkowo-sodowo-bromkowo-siarczkowej. Duże stężenie soli powoduje, że jest to najsilniejsza woda lecznicza w Polsce, a także jedna z najlepszych w Europie. Zajęcia w szkolnej pracowni chemicznej i informatycznej przeplatane są wycieczkami do miejscowego uzdrowiska, ujęć wody, oczyszczalni ścieków, zakładu wody mineralnej Solecczanka, do Uzdrowiska Busko Zdrój . Efekty badań, wnioski uczestnicy przedstawią całej społeczności gimnazjalnej na samodzielnie zaprojektowanych i wykonanych gazetkach szkolnych, w formie prezentacji multimedialnej. Projekt promowany jest również na szkolnej stronie www, oraz stronie gminnej.

Budżet projektu: 9 100,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Solec Zdrój w Solcu Zdroju

Miejscowość: Solec Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 19

Kod pocztowy i Poczta: 28-131 Solec Zdrój

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: buski

Adres strony internetowej: http://forumsolec.pl

Soleckie laboratorium chemiczne

Tadeusza Kościuszki 49, 28-131 Solec-Zdrój, Polska

Więcej