Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia Kreatywnych VIPów - 2011

Realizowany przez:

Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej w Murowanej Goślinie

Cel:

Zamierzamy uformować uczestników projektu na międzykulturowych animatorów, którzy w swoich lokalnych środowiskach będą zachęcać innych do kreatywnego podejścia do życia. Naszym priorytetem będzie aktywność młodzieży oraz innych partnerów przez cały czas trwania projektu od planowania aż po jego ewaluację.Zależy nam bardzo na działaniach rówieśniczych integrujących młodzież z różnych grup i szkół.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w przeważającej części należy do Koła Wielokulturowości i uczęszcza do dwóch goślińskich gimnazjów (14-16 lat)oraz do szkoły średniej (18 lat).

Opis projektu:

Uczestnikami „AK VIPs” będzie grupa młodych ludzi,którzy zrealizują trzy bloki tematyczne: kreatywność,wielokulturowość oraz liderstwo. Najważniejszym celem projektu będzie zmotywowanie młodych ludzi do aktywności obywatelskiej oraz do rozwijania kompetencji międzykulturowych. Metodologia Akademii zostanie oparta na wzajemnym uczeniu się poszczególnych uczestników poprzez umiejętność pracy zespołowej. Części warsztatowe oraz wyjazdowe będą wspólne dla wszystkich uczestników, natomiast spotkania liderów –licealistów z gimnazjalistami będą się odbywały w mniejszych zespołach w ramach grup tematycznych (fotograficznej, artystycznej, tanecznej i sportowej) . Dla liderów zostaną przygotowane konsultacje z tutorem. Wymiar międzykulturowy działania zostanie zrealizowany podczas peregrynacji śladami żydowskimi i niemieckimi w Murowanej Goślinie oraz podczas dwóch wyjazdów studyjnych do Poznania oraz do Wrocławia. Kreatywność oraz integrację zespołu projektowego zapewnią trzydniowe zajęcia outdoor’owe. Realizując projekt będziemy się starali być innowacyjni stosując skuteczne i nowatorskie rozwiązania w ramach edukacji pozaformalnej takie jak: fotografia uczestnicząca, wideokonferencja, happening, pantomima, oral history, frotaż, face painting, debata oxfordzka.
Zadania w ramach projektu pomogą młodym ludziom w prezentowaniu na co dzień postawy otwartości oraz tolerancji wobec innych. Będą też szansą udoskonalenia umiejętności pracy z komputerem, kamerą, aparatem cyfrowym. Konkretnymi efektami projektu będą: pantomima „Dwie twarze”, happening „Z ręką na płótnie” oraz publikacja.

Budżet projektu: 14 800 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej w Murowanej Goślinie

Miejscowość: Murowana Goślina

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Poznańska 16

Kod pocztowy i Poczta: 62-095 Murowana Goślina

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Adres strony internetowej: –

Akademia Kreatywnych VIPów

Poznańska 34, 62-095 Murowana Goślina, Polska

Więcej