Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Przystanek Świętajno” - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie „Razem”

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież świadomości o wartości działań na rzecz społeczności lokalnej połączonej z elementami historii i tradycji, kształtującej postawy prospołecznej. Nabycie tej świadomości ułatwi młodzieży wybór własnej drogi życiowej, będzie sprzyjać włączeniu się młodzieży w aktywną działalność społeczną i publiczną.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku 13 – 15 lat. Do obecnie skupionej w „Promyku Nadziei” dokooptowani zostaną pozostali uczniowie naszego gimnazjum, a gościnnie uczniowie innych gimnazjów oraz grup wolontariackich naszego powiatu. Większość młodzieży zamieszkuje w Świętajnie. Pozostała młodzież uczestnicząca w projekcie dojeżdżać będzie korzystając z gimbusów.

Opis projektu:

Celem projektu jest wzrost aktywności młodzieży w wieku 13 – 15 lat skupiającej się wokół Młodzieżowej Grupy Wsparcia „Promyk Nadziei” przy Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Świętajnie i pozyskanie przez uczestników projektu nowych umiejętności pomocnych w działaniu na rzecz rozwoju lokalnego środowiska. Istotna jest integracja młodzieży gimnazjum z rówieśnikami z innych placówek i organizacji o podobnym charakterze oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Uczestnikami projektu będą uczniowie Gimnazjum w Świętajnie oraz innych gimnazjów Powiatu Szczycieńskiego /zaproszeni do udziału w Gimnazjadzie – jednym z działań projektu, wolontariusze „Promyka Nadziei” i innych grup działających w naszym powiecie/. Planuje się siedem zadań, podczas realizacji których odbywać się będą wyjazdy i spotkania integracyjne, akcje plakatowe, zbiórki produktów, imprezy sportowe i edukacyjne oraz festyn. Efektem działań będzie nabycie przez młodzież umiejętności o charakterze społecznym, historycznym, patriotycznym, ekologicznym i edukacyjnym.

Budżet projektu: 7 000 zł

Dotacja: 5 600 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie „Razem”

Miejscowość: Świętajno

Ulica, nr domu i lokalu: Mickiewicza 13

Kod pocztowy i Poczta: 12-140 Świętajno

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: szczycieński

Adres strony internetowej: –

„Przystanek Świętajno”

Kościelna 1B, 12-140 Świętajno, Polska

Więcej