Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

SZOŁ -młodzieżowe warsztaty muzyczne - 2012

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie

Cel:

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb ekspresyjnego i twórczego wyrażania siebie przez uczestników warsztatów wokalno-instrumentalnych oraz rozwijanie zainteresowań muzyką. Projekt pozwoli młodzieży uwierzyć w swoje możliwości, rozwinąć umiejętność analizowania swoich atutów i ograniczeń, a także nawiązać nowe relacje z otoczeniem podczas koncertu finalizującego czy rozwinąć współpracę w grupie przy nagraniu płyty w studio.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 13 – 19 lat mieszkający w gminie Godów. W skład gminy wchodzi siedem sołectw: Godów, Gołkowice, Krostoszowice, Łaziska, Podbucze, Skrbeńsko, Skrzyszów. Rekrutacja uczestników do projektu zostanie przeprowadzona przez instruktorów muzycznych podczas przesłuchań w siedzibie biblioteki. Informacje o naborze zostaną zamieszczone na Facebook’u, w lokalnych mediach, na stronach internetowych lokalnych instytucji.

Opis projektu:

Celem projektu jest wspieranie, kształtowanie świadomości i ekspresji młodzieży, jej zainteresowań artystycznych dzięki nowatorskim działaniom warsztatowym, które pozwolą na świadome odkrywanie indywidualnych możliwości. Ponadto uczestnicy poprzez kreatywne wyrażanie siebie będą mieli szansę rozwijania umiejętności współpracy w grupie oraz nawiązywania nowych relacji z otoczeniem. Projekt będzie skierowany do uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w wieku 13-19 lat mieszkających w gminie Godów. Odbędzie się cykl warsztatów wokalno-instrumentalnych, sesje nagraniowe w studio n oraz koncert finalizujący całą półroczną pracę. Podczas warsztatów młodzież pozna zasady emisji głosu, poprawnej dykcji, ruchu scenicznego, pracy z mikrofonem oraz autoprezentacji na scenie. Natomiast w studio nagrań poznają tajniki pracy rejestrowania utworu muzycznego oraz nagrania na płycie. Zajęcia warsztatowe wokalno-instrumentalne w siedzibie biblioteki poprowadzą instruktorzy z wykształceniem muzycznym. Planowane są wyjazdy młodzieży do studia nagrań w celu nagrania płyty z utworami wokalnymi. Odbędą się także warsztaty wizażu, które poprowadzi kosmetolog. Na zakończenie projektu zaplanowany jest koncert finalizujący półroczną pracę uczestników, na który zostanie zaproszona społeczność gminy Godów.

Budżet projektu: 8 990 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie

Miejscowość: Godów

Ulica, nr domu i lokalu: 1 Maja 18, 18

Kod pocztowy i Poczta: 44-340 Godów

Województwo: śląskie

Powiat: wodzisławski

Adres strony internetowej: –

SZOŁ -młodzieżowe warsztaty muzyczne

Dworcowa 7, 44-340 Godów, Polska

Więcej