Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moje Twoje Nasze Płoty - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Pasja

Cel:

Celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży gminy Płoty do twórczego i produktywnego działania, przy równoczesnym zwiększeniu zainteresowania i dumy z miejsca, w którym dorasta, a także integracja z lokalny środowiskiem. Znając swoją okolicę, jej atuty, różnorodne aktywności, formy promocji, wyposażeni w nowe umiejętności(edytorskie, fotograficzne, budowania zespołu, pozyskiwania wsparcia społecznego, pracy w grupie) będą śmielej patrzeć w przyszłość i podejmować inicjatywy na rzecz gminy.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest młodzież w wieku 13-19 lat, z gminy Płoty, głównie skupiona wokół działań Stowarzyszenia, Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach, Klubu Wolontariusza; młodzież o dużej wrażliwości, ciekawości świata, chętna do działania i zmiany na lepsze swojego otoczenia.

Opis projektu:

Celem projektu jest wzrost wiedzy uczestników projektu na temat własnej gminy i jej walorów, zwiększenie ich udziału w życiu publicznym, pobudzenie aspiracji twórczych, rozwój umiejętności edytorskich i warsztatu pracy dziennikarskiej, a także wzmocnienie kompetencji społecznych i wzrost umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego, poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych z ludźmi i instytucjami; Uczestnicy, w drodze spotkań, warsztatów, wyjazdów, eksploracji terenu i przeszukiwania źródeł historycznych, odpowiedzą na pytania: z czego gmina była i jest znana? Co i gdzie o niej napisano? Czym się zajmują mieszkańcy gminy -hobby, zainteresowania, umiejętności? Co jest specyficzne i godne zaakcentowania? Kolejnym etapem będzie stworzenie materiałów prasowych i promocyjnych, poprzedzone zdobyciem praktycznych umiejętności pod okiem fachowców. Dodatkowo, młodzież weźmie udział w warsztatach „Kreatywnego myślenia”, „Budowania zespołu” i „Kompetencji społecznych”. Uczestnikami będą młodzi ludzie z gminy Płoty ,których wspólnym mianownikiem jest chęć działania na rzecz innych i własnej okolicy. Odkrycie niezwykłości swoich okolic i wyeksponowanie ich piękna za pomocą materiałów edytorskich i fotografii, robionych w trakcie zajęć i wycieczek, a zaprezentowanych podczas uroczystego podsumowania projektu, pozwoli postrzegać miejsce zamieszkania jako atrakcyjne i godne większej uwagi.

Budżet projektu: 7 946 zł

Dotacja: 6 500 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Pasja

Miejscowość: Płoty

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 7

Kod pocztowy i Poczta: –

Województwo: –

Powiat: gryficki

Adres strony internetowej: http://www.mgokploty.pl

Moje Twoje Nasze Płoty

Plac Konstytucji 3 Maja 1, 72-310 Płoty, Polska

Więcej