Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Poszukiwacze zaginionych smaków - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Rosielnej

Cel:

Cel projektu: wyszukanie jak najwięcej przepisów kulinarnych promujących dawną kuchnię: zdrową, prostą, możliwość własnoręcznego wykonywania tych potraw, możliwość pracy zespołowej, zagospodarowania czasu wolnego i spotykania się z równieśnikami o podobnych zainteresowaniach, poznanie ciekawostek i terminologii, lepsze poznanie własnego środowiska, szczególnie starszego pokolenia.

Odbiorcy projektu:

Projektem zostanie objęta młodzież – 16 osób z terenu gminy Jasienica Rosielna w wieku 13-19 lat o wyraźnych zainteresowaniach kulinarnych. Rekrutacja odbywać się będzie w gimnazjach i wśród młodzieży uczęszczającej do szkół średnich np. gastronomicznych. Spotkania odbywać się będą w Woli Jasienickiej w Domu Ludowym( z odpowienim zapleczem i kadrą).

Opis projektu:

Projekt zatytułowany Poszukiwacze zaginionych smaków ma na celu wyszukanie jak największej ilości przepisów kulinarnych dotyczących potraw mało znanych i zapomnianych, a następnie wykonywanie tych potraw przez uczestników projektu. Uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku 13-19 lat o zainteresowaniach kulinarnych, zamieszkująca teren gminy Jasienica Rosielna. Uczestnicy projektu będą sami zdobywać informacje wśród mieszkańców, zapisywać je, a następnie realizować przy pomocy osoby prowadzącej. Spodziewanym efektem będzie zbiór przepisów kulinarnych z opisem i fotografiami.

Budżet projektu: 8 232 zł

Dotacja: 6 800 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Rosielnej

Miejscowość: Jasienica Rosielna

Ulica, nr domu i lokalu: Jasienica Rosielna 331

Kod pocztowy i Poczta: 36-220 Jasienica Rosielna

Województwo: podkarpackie

Powiat: brzozowski

Adres strony internetowej:

Poszukiwacze zaginionych smaków

Jasienica Rosielna 265, 36-220, Polska

Więcej