Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teatr tańca ognia - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Papowie Biskupium

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwój intelektualny i fizyczny młodzieży. Poznanie techniki żonglowania oraz tańca z ogniem, poznanie ekspresji teatralnej oraz pantomimicznej. Dzięki temu będzie możliwość stworzenia grupy artystycznej „Teatr tańca ognia”. Tego rodzaju edukacja wpłynie na rozwój umiejętności społecznych młodzieży, takich jak umiejętność komunikacji społecznej i pracy w zespole oraz na wzrost poczucia własnej wartości, dzięki temu będą mogli osiągnąć sukces w życiu.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu – chętna młodzież z miejscowości Papowo Bisk., Zegartowice, Dubielno, Jeleniec, Żygląd, Falęcin, Niemczyk, Firlus, Storlus, Folgowo z III kl. gimnazjum w Papowie Biskupim w wieku od 14 lat oraz młodzież ponadgimnazjalna do 19 lat dojeżdżająca do szkół miejskich. Młodzież z poza miejscowości będzie dojeżdżała z rodzicami lub rowerem. Sposób rekrutacji:zapisy wszystkich chętnych, którzy mieszczą się w wymienionej grupie młodzieży, oni sami zadecydują czy ta forma im odpowiada.

Opis projektu:

Działania projektowe rozpoczynają się dnia 14 stycznia 2013 r. a zakończą się dnia 21.07.2013r. Odbiorcami projektu-chętna młodzież z terenu naszej gminy z III kl. gimnazjum w Papowie Biskupim w wieku od 14 lat oraz młodzież ponadgimnazjalna do 19 lat dojeżdżająca do szkół miejskich. Sposób rekrutacji:zapisy wszystkich chętnych, którzy mieszczą się w wymienionej grupie młodzieży, oni sami zadecydują czy ta forma im odpowiada., po utworzeniu grupy docelowej projektu liczącej 20 osób. Prowadzone zajęcia mają charakter cykliczny odbywają się raz w tygodniu w formie warsztatów. Pierwszy etap to zajęcia poświęcone integracji grupy – “w grupie siła”; “poznajmy się lepiej”, “jestem bezpieczny”, „ jestem potrzebny” „jestem w temacie – żonglerka – co to takiego?”. Ten blok jest prowadzony przez pedagoga szkolnego. Następny etap to cykl warsztatów poświęconych nauce żonglowania pojami oraz kijami – zajęcia są prowadzone przez instruktora żonglerki, następnie nauka żongler ogniowej przez instruktora żonglerki ogniowej. Kolejnym krokiem są działania skierowane na poprawę motoryki ciała oraz doskonalenie wyrażania emocji. Aktywności tego typu to zajęcia pantomimiczne prowadzone pod wspólnym hasłem “ Aby giętkie ciało…”. -zajęcia te prowadzone są przez choreografa. Następnym krokiem będzie zapoznanie się z historią naszej gminy. Zakończenie projektu odbędzie się dnia 21.07.2013r. w Papowie Biskupim na tle ruin zamku krzyżackiego, który stanowi wizytówkę naszej miejscowości. W niedzielny wieczór o godz. 19,00 uczestnicy projektu zaproszą wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Budżet projektu: 10 830 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Papowie Biskupium

Miejscowość: Papowo Biskupie

Ulica, nr domu i lokalu: 129

Kod pocztowy i Poczta: 86-221 Papowo Biskupie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://www.papowobiskupie.com.pl

Teatr tańca ognia

Papowo Biskupie 26, 86-221, Polska

Więcej