Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Spotkania z regionem – warsztaty dziennikarsko-fotograficzne - 2012

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna w Rynie

Cel:

Celem projektu jest przekazanie wiedzy w formie warsztatów z podstaw dziennikarstwa i fotografii cyfrowej 15 osobom w wieku 13-19. Zainspirowanie ich do pracy twórczej i danie im możliwości pożytecznego spędzenia czasu wolnego.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do 15 osób w wieku 13-19 lat. Ogłoszenia o naborze umieścimy na stronie www biblioteki i gminy, w prasie lokalnej. Rozwiesimy w gimnazjum i na słupach ogłoszeniowych w mieście i w gminie. Aby zostać uczestnikiem warsztatów chętni zobowiązani będą do złożenia w bibliotece pracy w dowolnej formie pisemnej nt. Co warto zobaczyć w Rynie?

Opis projektu:

Cel projektu to umożliwienie uczestnikom zdobycie nowej wiedzy, poszerzenie horyzontów umysłowych i perspektyw, czyli zapoznanie ich z podstawową wiedzą dotyczącą dziennikarstwa i z różnymi gatunkami dziennikarskimi, a także nabycie umiejętności posługiwania się cyfrowym aparatem fotograficznym i programem Photoshop służącym do obróbki cyfrowej zdjęć. Jak również zdobycie przez bibliotekę nowych użytkowników i zainteresowanie ich jej działalnością. Projekt skierowany jest do 15 osób w wieku 13-19 lat, mieszkających w gminie Ryn. Polega na równoległym przeprowadzeniu warsztatów dziennikarskich i fotograficznych, oba w formie 12 spotkań dwugodzinnych. Warsztaty dziennikarskie poprowadzi Katarzyna Enerlich, absolwentka wydziału dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego, dziennikarka z 17 letnim stażem pracy w zawodzie. Warsztaty fotograficzne przeprowadzi Lucjan Mikulski, instruktor fotografii i filmu z przygotowaniem pedagogicznym do pracy z młodzieżą z 35 letnim stażem. Poza tym na zwiedzeniu redakcji, drukarni i Muzeum „Gazety Olsztyńskiej”. W Muzeum odbędzie się lekcja „Jak powstają gazety? Historia i współczesność”. Uwieńczeniem warsztatów będzie wydanie 3 numerów „Młodzieżowej Gazety Ryńskiej” po 50 egz. każdy oraz wystawa 60 prac fotograficznych uczestników warsztatów ph. „Ryn w obiektywie” w Galerii z Latarnią w Ryńskim Centrum Kultury. Dotacja przeznaczona zostanie na honorarium dla prowadzących warsztaty, zakup aparatu cyfrowego z osprzętem, programu Photoshop do obróbki zdjęć i dyktafonu oraz przejazd autokarem i zwiedzenie muzeum.

Budżet projektu: 8 457 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna w Rynie

Miejscowość: Ryn

Ulica, nr domu i lokalu: K.Świerczewskiego 2

Kod pocztowy i Poczta: 11-520 Ryn

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: giżycki

Adres strony internetowej: http://www.biblioteka.ryn.pl

Spotkania z regionem – warsztaty dziennikarsko-fotograficzne

Ryn 18A, 11-520, Polska

Więcej