Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Łęczmy się z młodzieżą – rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Łęcze – wieś z perspektywą w Łęczach

Cel:

Celem projektu jest rozwój potencjału poznawczego oraz zwiększenie umiejętności interpersonalnych 12 młodych ludzi z Łęcza w ciągu 6 m-cy, dotyczy to podniesienia umiejętności w dziedzinie informatyki, dziennikarstwa i znajomości języka angielskiego, co wyrówna szanse na lepszy start w dorosłe życie z młodzieżą z miast. W celu wpisuje się też integracja z mieszkańcami.

Odbiorcy projektu:

Zebraliśmy grupę 12 osób chętnych do współpracy. Są to osoby w wieku od 14 do 19 lat, mieszkające w Łęczu i pobierające naukę w gimnazjach i szkołach średnich. Część z nich zgłosiła się do współpracy, resztę namówiliśmy metodą chodzenia od drzwi do drzwi. Liczymy jeszcze, że grupa ta się zwiększy, ponieważ część osób się wahała, tak więc liczba uczestników projektu może jeszcze wzrosnąć.

Opis projektu:

Projekt odpowiada na główne potrzeby młodzieży przejawiające się w problemach braku kwalifikacji i umiejętności młodych ludzi, które stają się barierą w konkurowaniu z rówieśnikami z miast, chociażby na rynku pracy. Głównym celem jest rozwój potencjału poznawczego młodzieży oraz zwiększenie ich umiejętności interpersonalnych w ciągu 6 miesięcy. Grupę uczestników projektu tworzy dwanaście młodych osób w wieku szkolnym, którzy wychowali się i mieszkają w Łęczu oraz chcą aktywnie działać na rzecz rozwoju swojej miejscowości. W projekcie są założone działania z zakresu szkolenia na polu tworzenia witryn www, rzemiosła dziennikarskiego i znajomości języka angielskiego. Spotkania, ankiety, debaty i praca w grupie pozwoli nawiązać kontakty i rozwinąć się interpersonalnie uczestnikom, co ułatwi im przezwyciężyć bariery w rywalizacji z rówieśnikami z lepiej rozwiniętych ośrodków. Działania są prowadzone cyklicznie i pogrupowane w bloki tematyczne, prowadzone przez fachowców. Efektem projektu będzie zdobycie przez młodzież kwalifikacji zawodowych i interpersonalnych, stworzenie witryny www miejscowości Łęcze, festyn i uhonorowanie dyplomami młodych ludzi na zakończenie projektu. Stowarzyszenie zyska młodych, których włączy w inicjatywy i działania na rzecz mieszkańców wsi Łęcze.

Budżet projektu: 10 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Łęcze – wieś z perspektywą w Łęczach

Miejscowość: Łęcze

Ulica, nr domu i lokalu: Łęcze 40

Kod pocztowy i Poczta: 82-340 Tolkmicko

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: elbląski

Adres strony internetowej: –

Łęczmy się z młodzieżą – rozwój młodych na rzecz wsi Łęcze

Łęcze 32, 82-340, Polska

Więcej